čtvrtek 17. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG jede na led lídra extraligy do Třince. Porazit se dá každý!

Tipsport extraliga pokračuje v nabitém programu v pátek 18. listopadu dvaadvacátým kolem. Hokejisté PSG Zlín se představí na ledě Werk Arény proti vedoucímu týmu extraligy HC Oceláři Třinec. Berani v letošní sezoně již slezský tým porazili, když v domácím prostředí vyhráli po samostatných nájezdech a ukončili soupeři vítěznou šňůru osmi zápasů v řadě. „Čeká nás hodně těžký protivník, ale v extralize může každý porazit každého. Svědčí o tom i úterní výhra předposledních Pardubic na ledě Komety a sesazení Brna z první příčky. Po prohře doma se Spartou jedeme do Třince získat nějaký bodový zisk,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Veselý a spol. mají v těchto dnech velmi náročný program. Los jim určil v rychlém sledu přetěžké soupeře: Liberec venku, Spartu doma a nyní Třinec. Ten se po nečekaném zaváhání Komety na domácím ledě s Dynamem opět dostal na první místo. „Mají velmi silný a dobře poskládaný hráčský kádr. Doma hrají ofenzivní hokej a proti nám mají i psychickou výhodu. Bude to těžké utkání, nicméně v naší situaci neexistuje žádné lehké utkání. Stále opakuji, že extraliga je hodně vyrovnaná a rozhodují maličkosti. Kterýkoliv tým ze závěru tabulky může porazit prvního. Teď to dokázaly Pardubice, proti favoritům se dařilo i Varům nebo Plzni,“ řekl kouč Rostislav Vlach.

Berani potřebují zlepšit herní projev a především úspěšnost v koncovce. Zlín nedal už dlouhých 129 minut gól, naposledy se trefil v 53. minutě nevydařeného utkání s Pardubicemi Roberts Bukarts. „Hráli jsme téměř měsíc každý zápas pouze na tři lajny. Nyní se hraje v rychlém sledu třikrát týdne. Nechybí nám ani tak síly jako spíše jiskra, „drajf“ i krůček k tomu, abychom se vyrovnali nebo byli rovnocenným soupeřem protivníkům. Přikládám to k tomu, že zátěž byla pro kluky během uplynulého měsíce velmi těžká a náročná. V Třinci postavíme opět čtyři lajny a pevně věřím, že se situace postupem času zlepší. Zraněných hráčů ubývá, kluci mají chuť, v žádném případě nejsou odevzdaní,“ vysvětlil čtyřiapadesátletý kouč.

Od utkání se Spartou se sice nikdo neuzdravil, nicméně současný stav se ani nezhoršil. Mimo hru zůstávají útočníci Zdeněk Okál, Filip Chytil a obránce Martin Matějíček. „Okál začal tento týden lehce bruslit. Návrat dorostence Chytila se zraněným tříslem nechceme uspěchat. Potřebuje se doléčit a pokud se bude cítit fit, možná už proti Chomutovu nebo Liberci nastoupí,“ upřesnil zlínský trenér.

Zlín pojede do Třince se stejnými hráči, kteří byli na soupisce v úterý proti Pražanům. „Možná prohodíme některá jména v útocích, obrana nastoupí ve stejném složení, v pozici sedmého beka bude připraven na střídačce Tonda Bořuta. Kdo bude chytat, se rozhodneme později,“ uzavřel Rostislav Vlach.

Zápas 22. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – PSG Zlín se hraje ve Werk Areně v pátek 18. listopadu v 17 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016 – základní část: Zlín doma 0:3, 1:2, Zlín venku 2:1, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Třinec 3:2 na zápasy – Zlín doma 2:1, 3:4 po nájezdech - venku 3:2 po prodloužení, 3:4 – Zlín doma 3:2 po prodloužení. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 4:3 po nájezdech.

Výsledky HC Oceláři Třinec v letošní sezoně 2016/2017: doma Pardubice 4:1, Litvínov 2:1, Karlovy Vary 7:0, Chomutov 5:1, Brno 4:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 4:3 po nájezdech, Plzeň 3:4, Litvínov 2:3 po prodloužení, Sparta 3:2, Liberec 1:2, Olomouc 4:0 – venku Plzeň 2:1, Sparta 4:3 po nájezdech, Liberec 3:0, Olomouc 2:1, Zlín 3:4 po nájezdech, Hradec Králové 2:3 po nájezdech, Vítkovice 5:0, Pardubice 4:0, Karlovy Vary 3:0, Chomutov 4:5 po nájezdech.

Kanadské bodování hokejistů Třince po 21. extraligovém kole: 1. Rostislav Marosz 18 (8 + 10), 2. Jakub Petružálek 17 (7 + 10), 3. Martin Růžička 16 (6 + 10), 4. Vladimír Dravecký 14 (7 + 7), 5. Jiří Polanský 12 (5 + 7), Zbyněk Irgl 12 (5 + 7), 7. Kamil Kreps 12 (3 + 9), 8. Daniel Rákos 10 (3 + 7), 9. Josef Hrabal 10 (1 + 9), 10. Martin Adamský 9 (6 + 3) atd.

Statistiky brankářů: Šimon Hrubec – 19 zápasů, průměr 1.50 golů na zápas, úspěšnost 94.78 %, Peter Hamerlík – 2 zápasy, průměr 2.31 gólů na zápas, úspěšnost 91.67 %.

Sestava třineckých Ocelářů v minulém extraligovém kole: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, L. Galvas, Jank - Martin Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hladoník, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha, B. Kopřiva.