čtvrtek 10. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG vybojoval v prodloužení mečbol. Petr Holík vstřelil hattrick!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli 3. zápas předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 3:2 po prodloužení. Všechny góly hostů zaznamenal Petr Holík, který se postaral třemi přesnými zásahy o postupový mečbol pro zlínské barvy. Veselý a spol. vstoupili do utkání lépe, neboť v 9. minutě využili přesilovku a šli do vedení. Oceláři ve druhé polovině druhé třetiny otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Rozhodující okamžiky zápasu režíroval čtyřiadvacetiletý centr elitní řady. Nejdříve Holík proměnil v 53. minutě samostatný únik a ve třetí minutě prodloužení poslal odražený kotouč do třinecké klece. Brankář Libor Kašík utkání nedochytal, neboť byl v závěru třetí části vyloučen do konce utkání a duel dochytal Luboš Horčička. Třinec nakonec odjel z ledu se svěšenou hlavou, i když Berany přestřílel v počtu střel 37:17! Tým PSG Zlín může o postupu do čtvrtfinále rozhodnout již ve 4. utkání série v Třinci, které se hraje v pátek 11. března od 17:20 hodin za přítomnosti kamer České televize.