Týmy zlínské Akademie mají před sebou sezonu plnou výzev

Částečné uvolnění hygienických a společenských opatření umožnilo mladým Beranům zahájit přípravu na novou sezonu. Junioři a dorostenci začali v dubnu trénovat po skupinách venku, od pondělí 3. května se budou připravovat na další ročník už pod taktovkou nových realizačních týmů.

Junioři jdou do sezony 2021/22 se zcela novým trenérským vedením. Nejstarší mládežnickou kategorii přebírá zkušený Luboš Jenáček, jeho asistentem bude další zlínský odchovanec Oldřich Horák. Jedním z úkolů nového dua i celého trenérského týmu Akademie bude pokračovat v rozvoji hráčů a připravit je co nejlépe na přechod do mužského hokeje.

„Výchova a začleňování hráčů do seniorského týmu mají ve Zlíně dlouholetou historii. Zdejší vize a koncepce k tomu vždy směřovaly a zlínská mládež tradičně patřila k nejlepším v republice. Naší snahou je navázat na dosavadní práci a pokračovat v naplňování této vize i nadále,“ vysvětluje vedoucí zlínské Akademie Tomáš Jankovič.

„Ve spolupráci s trenéry A-týmu se nám podařilo opět zapojit několik našich juniorů do přípravy zlínských mužů, což považujeme za velkou motivaci pro všechny hráče v našem klubu. I přes složitou situaci, která ovlivňuje naše životy a hlavně sportovní prostředí už více než rok, uděláme maximum, abychom byli úspěšní,“ doplňuje.

Dorostence nově povede Radek Pšurný. Dlouholetý kouč naposled působil u žáků, v minulosti však vedl i nejstarší zlínské mládežnické výběry. Tomáš Jankovič se posouvá do role asistenta, druhým asistentem a vedoucím mužstva bude Jiří Suhrada.

Pro dorost i pro juniory bude nadcházející sezona velmi důležitá také po ligové stránce, nejvyšší soutěže obou kategorií totiž čeká výrazné zúžení. Úkolem mladých hokejistů tak bude obstát v náročné konkurenci nejlepších českých týmů. „Samozřejmě to máme v hlavách a snažíme se vytvořit ve zlínské Akademii co nejlepší podmínky. Chceme, aby naše výběry byly konkurenceschopné a těžkou sezonu zvládly co nejlépe,“ ujišťuje Jankovič.