Úplně jsme propadli, nevymlouval se po Spartě Pavel Sedláček

Výsledkově jsou sice v krizi, přesto si mohou v rámci možností oddechnout. Hokejisté PSG Berani Zlín sice prohráli v 50. kole Tipsport extraligy na ledě pražské Sparty jednoznačně 1:5, paradoxně i přesto se však souhrou okolností definitivně potvrdila jejich účast v předkole play off. "Ale chtěli jsme si to uhrát sami, úplně jsme propadli," štvalo po prohře v hlavním městě útočníka Pavla Sedláčka.
Smíšené pocity panovaly v kabině Beranů v neděli večer v O2 aréně. Na Spartu sice nestačili 1:5, přesto ale "slavili" postup do předkola play off díky vítězství Litvínova nad Vítkovicemi. "Nemá cenu říkat, že jsme neměli v hlavě tabulku, ale chtěli jsme si to uhrát sami. Bohužel jsme hráli špatně, neurvali jsme body, úplně jsme propadli. Že jsme postoupili do předkola je super, ale tam je to nová soutěž a my v ní musíme začít hrát mnohem líp, abychom něco uhráli," má jasno Sedláček.

Ve zbývajících dvou kolech základní části mají Zlínští jasný cíl, připravit se na předkolový souboj jedním z trojice Karlovy Vary, Olomouc či Hradec Králové. Právě s ním se v úterý utkají na domácím ledě. "Rozebereme si chyby z tohoto zápasu a uvidíme, co vymyslí trenéři. Musíme hrát disciplinovaně, plnit si každý co má, nedělat hrubky v obraně. Poté už je to jenom o tom, jestli gól dáme nebo ne. Někdy je to o štěstí, snad se zvedneme a začneme vyhrávat. Jsem naštvaný i na sebe, byl jsem u tří gólů, co jsme dostali. Sice i u toho, který jsme dali, ale to je celkem jedno," řekl osmadvacetiletý útočník.

Jediným úspěšným střelcem Beranů se stal nakonec obránce Daniel Gazda, který korigoval na konečných 1:5, když z dorážky překonal zlínského odchovance v brance Pražanů Jakuba Sedláčka. "Mám z toho velkou radost, s Kubou jsme dobří kamarádi. V létě se i ve Zlíně vídáme, takže jsem opravdu rád, že jsem mu tu nulu sebral," smál se Gazda.

Jinak ale musel uznat, že v O2 aréně Berani na svého soka neměli. "Dali nám lekci z produktivity, nehráli to sice do brány jako my, ale tlačili se do gólových střel a těch měli určitě víc než my. Ke konci jsme se snažili nachystat na další zápas, taky aby to nedopadlo úplně špatně, tak něco malého se povedlo," dodal ke svému gólů dvaadvacetiletý bek.

Jediným střelcem Zlína na ledě Sparty byl obránce Daniel Gazda. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT