Útočník David Šťastný po zápase s Jihlavou: Jeden bod je málo

Šestým gólem v sezoně zajistil bod v domácím zápase s Jihlavou, útočník Aukro Berani Zlín David Šťastný ale dobře věděl, že jeho tým měl z duelu vytěžit víc. „Jeden bod je málo. Hráli jsme doma a chtěli jsme vyhrát,“ řekl zlínský forvard po porážce 1:2 na samostatné nájezdy.
- Čím to, že to nevyšlo?
"Jihlava začala lépe, dvě třetiny nás držel Kaša. Nevím, čím si to vysvětlit. Až ve třetí třetině jsme je zatlačili, ale skončilo to remízou. Aspoň, že jsme dokázali rychle odpovědět na jejich vedoucí gól. Bod je pro nás ale málo."
 
- Hostující brankář Škarek přitom nepůsobil moc spolehlivě, všiml jste si toho?
"Jo, puky mu docela vypadávaly a byl nejistý. Jenže první a druhou třetinu jsme to nezjistili, protože jsme na něj moc nestříleli. Málo jsme ho prověřili, Jihlava navíc hrála dobře směrem dozadu. Nájezdy ale zvládl. U mého nájezdu už jsem si myslel, že to bude gól, ale měl rychlé nohy. Přitom naznačil jsem kličku dobře a stačilo to zvednout do brány. Bohužel."
 
- Znovu jste ztratili body s mužstvem, které je v tabulce na pozici blízko vás. Mrzí to o to víc?
"Je pravda, že nejvíce ztrácíme s týmy ze spodní části tabulky. Nevím, jestli nedokážeme přijmout důležitost takového zápasu stejně jako oni. Musíme ale makat dál, teď hrajeme v Litvínově a s Olomoucí, to budou podobná utkání. Potřebujeme nahrát co nejvíc bodů."
 
- Přitom třeba v Brně jste odehráli vydařený duel, proč jsou vaše výkony jako na houpačce?
"Taky jsem o tom přemýšlel. S kvalitním soupeřem to je dobrý zápas a pak přijede někdo, kdo hlavně brání – a v utkání od nás chybí agresivita a jiskra. Asi se přizpůsobíme."
 
- Co říkáte na bývalého spoluhráče a kapitána Dukly Tomáše Čachotského, který byl vyhlášený nejlepším hráčem zápasu?
"Už minule nám dával gól, dnes byl zase výborný. Je ti šikovný hokejista. V Jihlavě ho mají rádi a on jim důvěru vrací výbornými výkony."

Útočník Aukro Berani Zlín David Šťastný během zápasu s Duklou Jihlava. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera