Útočník PSG Antonín Honejsek: Hrajeme dobře jako tým a dovolíme si více směrem dopředu

Parádní střeleckou formu prokazuje prostějovský rodák Antonín Honejsek. Šikovný útočník zlínské družiny vstřelil pátý gól v posledních šesti zápasech a v letošní sezoně zaznamenal již patnáctou trefu do černého. Jeho gól ze 48. minuty v duelu s Hradcem Králové byl přímo ukázkový a velký podíl na něm má Petr Leška. Elitní centr PSG prokázal svou genialitu, nahrál Honejskovi o zadní mantinel a zlínský šikula předvedl parádní kličku a vymáchal Kantora v kleci. „Lešoun mně přihrál na gól snad poprvé, co hraji ve Zlíně. Původně jsem myslel, že nahrávka přišla od Čáji. Ani jsme si k tomu nic neřekli, jen si plácli po radosti z gólu,“ líčil Antonín Honejsek novinářům po utkání.

Vlachova družina měla souboj o elitní šestku s přímým konkurentem z Hradce Králové ve své režii. Mountfield zlobil pouze na začátku třetí třetiny, kdy vstřelil z přesilovky kontaktní gól a hodně kousal. Právě parádní hokejová akce v podání Petra Lešky a Antonína Honejska v čase 47:46 minuty vzala Východočechům vítr z plachet na zlínském ledě. „Ujíždím většinou po křídle, takže to pro mě nebyla žádná změna. Změna byla pouze v tom, že přihrávka přišla od zadního mantinelu a ne jako obvykle po přímé linii. Ale nemám s tím problém, vyhovuje mně obojí,“ pověděl dvaadvacetiletý útočník.

V úvodním utkání po olympijské pauze předvedl parádní blafák do sítě chomutovského gólmana Martina Růžičky, nyní „vykoupal“ v bráně Pavla Kantora. „Teď to vyšlo dva zápasy, ale většinou dávám góly spíše z dorážek. Samozřejmě mám radost, ale gól jako gól, takže beru i dorážky,“ řekl nadějný útočník.

Zlín vyhrál popáté v řadě, po dlouhé extraligové přestávce získal z domácích zápasů maximální počet šesti bodů. Akcie Beranů na přímý postup do čtvrtfinále vyřazovacích bojů se opět zvedly a nabírají stále reálnějších rozměrů. „Hrajeme dobře jako tým a hlavně nám výborně chytá brankář Libor Kašík. Věříme mu a více si dovolíme směrem dopředu. Předchozí zápasy jsme odehráli dobře, hrajeme více v klidu.“

Tým PSG Zlín se dostal na pátou příčku, když přeskočil právě konkurenta z Hradce Králové. „Současné umístění bereme s pokorou, jdeme krůček po krůčku. Díváme se na každý zápas dopředu. Máme těžký los, jedeme do Plzně, doma máme Spartu. Uvidíme, jak to dopadne,“ uzavřel Antonín Honejsek, momentálně druhý nejlepší střelec týmu.

Antonín Honejsek