Útočník PSG Bedřich Köhler prolomil střelecké trápení: Měl jsem to dlouho v hlavě

Předloni byl nejlepším střelcem PSG Zlín, letos ale Bedřich Köhler ne a ne prolomit střelecké trápení. Až v zápase 28. kola proti Kladnu se dokázal gólově prosadit a pomohl k výhře 3:2. „Tak dlouhá pauza nebyla nic příjemného, měl jsem to v hlavě. O to víc jsem rád, že jsem tuhle sérii dokázal prolomit,“ pochvaloval si Köhler.

Vstřelil jste první gól v sezóně, je to velká úleva?
"Dlouho jsem se nemohl brankově prosadit, takže ano. Jsem rád, že se mi to podařilo prolomit. Pro moje seběvědomí to je určitě dobrá zpráva, věřím, že moje výkonnost teď půjde nahoru. Moc mi pomohl přesun do druhé lajny k Čájovi, s ním se hraje fantasticky. Hodně mi pomáhali psychicky, povzbuzovali mě."

Byla to velká úleva?
"Určitě ano, spadlo to ze mě. Hrálo se mi pak daleko lépe. Kolikrát jsem měl dojem, že mi to už půjde, na tréninku to tam padalo všechno, ale vždycky jsem si pak říkal, že mám v zápase špatný den. Dneska jsem to snad trefil a už to bude dobré."

Po vaší brance vám Petr Leška dával puk na památku, všiml jste si?
"Nejdřív jsem vůbec nevěděl, kdo mi ho dal, ale pak jsem přesně vytušil, že to byl Lešoun a jeho hloupý fórek. (směje se)  Možná ten puk rozřežu na čtvrtiny. Buď je prokletý nebo šťastný. (opět se směje). Podobně dlouhou negativní sérii jsem ještě nikdy nezažil, snad ještě v době, kdy jsem s hokejem začínal. Ale to se nedá počítat."

Nebyl závěr utkání zbytečně nervózní?
"Souhlasím, zkomplikovali jsme si to. Mohli jsme zápas dohrát v podstatně klidnějším tempu. Hráli jsme hodně oslabení a Kladno je na přesilovky šikovné, což dneska ukázalo. Možná jsme už měli v hlavě, že vedeme 3:0. Po druhé třetině jsme si přitom říkali, že tohle se nám nesmí stát a máme před sebou ještě dvacet minut."

Stejně jako v Litvínově jste byli hodně vylučovaní v poslední třetině, čím to bylo?
"Teď už to můžu komentovat, myslím, že v Litvínově jsme sice měli v poslední třetině vyloučení 4:0, ale některé tresty byly hodně přísné. Aspoň, že jsme dnešní střetnutí dotáhli do vítězného konce."


Bedřich Köhler jakoby nevěřil, že právě vstřelil branku.