sobota 05. října 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Útočník PSG Petr Holík: Seřvali jsme se v kabině a od třetí třetiny hrál úplně jiný tým

Hokejisté PSG Zlín se trápili během úvodních dvou třetin i během zápasu v Chomutově. Nedisciplinovanost a častá vyloučení braly hodně sil a rovněž s úspěšnou koncovkou byli na štíru. Berani prohrávali ještě po padesáti minutách hry 1:3, když navíc inkasovali při přesilové hře. Přesto dokázali do třetí sirény vyrovnat, 38 vteřin před koncem se trefil při hře bez brankáře bombou od modré čáry Marušák. Bonusový bod pro vicemistra zařídil při nájezdech Petr Holík. „Po druhé třetině bylo v kabině dusno. Slovo si vzal Čája a řekli jsme si, že takhle to dále nejde. Seřvali jsme se a ve třetí třetině hrál úplně jiný tým,“ pověděl útočník Petr Holík.

Zlínské šance na výhru výrazně poklesly v 50. minutě, když chomutovský Svoboda dal gól v oslabení. Berani se nezlomili a právě bouřka v kabině po druhé třetině je nastartovala k velkému obratu. “Hlavně, že padl gól na 2:3. Do konce zápasu scházelo ještě pět minut a pevně jsem věřil, že dáme další branku. Bojovali jsme až do konce,“ řekl jednadvacetiletý hokejový šikula.

Právě Holík byl jednou z důležitých postav obratu. Po jeho vyhraném buly dal Melenovský vicemistrům naději na body a právě Holík proměnil rozhodující samostatný nájezd. „Doufám, že jsme naše trápení prolomili. Když začneme hrát i další zápas jako třetí třetinu, určitě urveme další body,“ uvedl směrem k nedělnímu zápasu v Hradci Králové.