Útočník PSG Petr Holík po výhře nad Tygry: Tři body jsou hodně cenné, potřebovali jsme je

V posledních zápasech nastupuje v nezvyklé roli bránícího křídla, ale i přesto se Petr Holík dokáže dostat do řady ofenzivních výpadů. Po jednom z nich měl v duelu s Libercem výhodu trestného střílení, které s trochou štěstí proměnil. „Tři body jsou hodně cenné, potřebovali jsme je,“ oddychl si po výhře 3:0 Holík.

- Zaznamenal jste druhou trefu v sezoně, ale nečekal jste od sebe trochu větší brankový příspěvek?
"Dal jsem dva góly z nájezdů, nicméně na branku ze hry zatím čekám. Pořád doufám, že to přijde, ale vůbec to neřeším. Pokud vyhráváme jako tým, jsem rád. Ovšem nejsem spokojený se svojí hrou, čekám, kdy to bude lepší. Zatím mi to nejezdí, kazím hodně puků a pak to mám v hlavě. Musím hrát jednoduše a snažit se do toho postupně dostat."

- Co jste chtěl udělat při trestném střílení?
"Snažil jsem se brankáře rozhýbat a střílel jsem mu pod vyrážečku. Šlo mu to do tyčky a pak jsem viděl, jak se puk odráží zpátky do brány. Bylo to štěstí, zaplať pánbůh za to."

- Nečekali jste od Liberce větší odpor?
"Dneska jsme hráli lépe a podržel nás Luboš Horčička. Vrátili jsme mu to v závěru, kdy nedostal gól. Liberec pár šancí měl, ale Horča byl výborný."

- Vypadalo to, že Nedvěda a jeho parťáky jste uhlídali bez potíží.
"Méďa je hrozně silný na puku a vyhrává hodně buly, Vampola je zase výborný před bránou. Ale dneska se gólově neprosadili, i když přesilovky nehráli špatně."

- Po první čtvrtině máte devatenáct bodů, je to splnění plánu?
"Musíme sbírat body v každém zápase, extraliga je vyrovnaná a nejsou v ní velké rozdíly. Máme šest bodů na prvního i posledního."

- V neděli hrajete s Litvínovem, asi bude ideální zakončit víkend ziskem šesti bodů, že?
"Musíme se snažit hrát jako dneska. Mají nové posily (Rosa a Jánský), uvidíme, jak jim pomůžou."

Útočník PSG Zlín Petr Holík.