Útočník PSG Petr Holík poslal svým gólem soupeře do kolen: Konečně nám to tam spadlo

Vedle výborného brankáře Libora Kašíka a střelce 300. extraligové branky Jaroslava Balaštíka měl zápas Zlína ve Vítkovicích i další klíčovou postavu. Jednadvacetiletý útočník Petr Holík přidal v 57. minutě po individuální akci čtvrtý gól, na který domácí již nenašli odpověď. Zlínský šikula se natlačil při signalizovaném vyloučení jednoho z vítkovických hráčů do útočného pásma a vystřelil přesně nad Dolejšovu lapačku.
„Zápas ve Vítkovicích jsme příliš dobře nezačali. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil a začali jsme dávat góly. Důležité bylo, že jsme se ubránili dvojnásobnému oslabení,“ pověděl jednadvacetiletý šikula.

Ostravané hráli v polovině první třetiny přesilovku pět na tři a bylo hodně důležité, že Berani neinkasovali druhý gól. A stejnou výhodu měli i devět minut před třetí sirénou. „Byly to rozhodující okamžiky. Hráli jsme dobře v defenzivě a trojice našich hráčů, která byla na ledě, to ubránila. Ale výborně to vyčapal Káša, to byl náš klíčový hráč,“ sklonil poklonu na adresu výborného gólmana Libora Kašíka.

Zlín uštědřil soupeři ve druhé třetině tři góly a právě Petr Holík přidal po individuální akci čtvrtý gól, který soupeře definitivně položil do kolen. „Konečně nám to tam spadlo a zlepšili jsme produktivitu. Vítkovice nehrály špatně, o to je výhra za tři body cennější,“ uzavřel Petr Holík.

Petr Holík se raduje spolu s kapitánem Petrem Čajánkem ze čtvrté branky v soupeřově síti.