Útočník PSG Zlín Pavel Kubiš: Prohra s Třincem mrzí, byli jsme lepší

Brankou v 56. minutě zachránil hokejistům PSG Zlín aspoň bod, ale po utkání s Třincem útočník Pavel Kubiš věděl, že jeho tým měl na víc. „Celý zápas jsme je tlačili, hokejově jsme byli lepší. Hráli jsme dobře, lidem se to muselo líbit. Škoda, mohli jsme vyhrát,“ posteskl si Kubiš.

- Stejně jako v pátek na Kladně jste dotahovali dvougólový náskok soupeře, čím to je?
"Dříve se nám dařilo hned v první třetině odskočit do vedení a pak jsme si to už pohlídali. Na Kladně jsme prohrávali hned po první třetině, teď jsme zase museli dohánět. Hrubec chytal dobře, ale měli jsme být v koncovce víc důrazní. Potřebovali bychom i nějaký šťastný gól, aby nás trochu nastartoval."

- Bylo ještě na ledě poznat, že oba týmy odehrály loni v play off vyhecovanou semifinálovou sérii? V první třetině jste měl menší extempore s hostujícím Polanským.
"Myslím, že už ne. Polanský dorážel do našeho brankáře, takže jsme ho hned chytil. Ale bylo by ode mě hloupé, kdybych se nechal vyloučit do konce zápasu. Přece jen jsme hráli na tři lajny. Jinak bych do toho klidně šel. Já se bitkám nevyhýbám."

- Vypadalo to, že právě provokatér Polanský vás docela štve.
"Vzájemné souboje s Třincem jsou vždycky vyhrocené a tohle k tomu patří. Chcete protihráče vykolejit z tempa a rozhodit ho. Polanský patří k jejich klíčovým hráčům, takže do něj jdeme. Ovšem stejné to je z druhé strany. Dneska mu chyběl Adamský, oba jsou v kanadském bodování nahoře. Pro nás bylo dobře, že nehrál. Ale celý Třinec dnes hrál vzadu víc organizovaně, šlo poznat, že umí i bránit. Je to nepříjemý soupeř."

- Vyhovuje vám, že díky hře na tři pětky jste víc v tempu?"
"Na jednu stranu ano, ale musíte zodpovědně bránit a když chcete dopředu, tak vám rychleji dojdou síly. Nicméně když se extraliga hraje v termínech pátek, neděle, tak se to dá zvládnout. Dneska jsme to rozjezdili dobře, sil bylo dost. Natrénováno máme dobře, ale nemůžeme se úplně odvařit."

- Co vaše koleno, do něhož jste ve třetí třetině schytal zásah pukem?
"Leduju ho, bolí to jako čert. Hned na střídačce jsem si bral prášek proti bolesti. Po prodloužení se mě trenér ptal, jestli chci jít na nájezd, jenže já už bych k bráně ani nedojel, leda že bych tam dopajdal." (úsměv)


Pavel Kubiš se raduje z vyrovnávacího gólu v 56. minutě při zápase s Třincem.