Už bylo načase, radoval se z gólu Pavel Sedláček. Ani napodruhé ale nebyl jeho

Podruhé v letošní sezoně Pavel Sedláček slavil gól, podruhé ale byl jeho jen formálně. Zatímco v Mladé Boleslavi jeho střelu tečoval do vlastní sítě soupeř Petr Holík, tentokráte na ledě Pardubic si vedl podobně Jacob Cardwell. To ale není podstatné, puk zkrátka skončil v síti a dopomohl k výhře 3:2. Berani jsou po 41. extraligovém kole pouhé dva body od šesté pozice zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off!
Dva body od šestky, osm bodů nad jedenáctou příčkou. Hokejisté Aukro Berani Zlín pevně doufají, že se dostávají do klidnějších vod a budou moct se nyní dívat už jen nad sebe. "Hlavní je udělat předkolo, ale samozřejmě čím větší bude náskok, tím víc můžeme myslet výše. Dvoubodová ztráta na šesté místo je hezká a samozřejmě velmi nečekaná, dodává nám to sebevědomí," pověděl útočník Zlína Pavel Sedláček.

Zlínský odchovanec odehrál ve své kariéře 124 extraligových utkání, ve kterých dal tři branky. Z toho dvě letos. A kdyby platilo fotbalové pravidlo o vlastních gólech, neměl by žádný. "Moje práce je spíše defenzivní, pomáhat obráncům a bránit oslabení. Už bylo na čase, abych nějaký gól dal," smál se třiadvacetiletý útočník, který ale v ten moment ještě netušil, že jeho trefa nebyla opět úplně čistá. "Při tom prvním tomu nějak pomohl Holas," vybavil si. Sedláček zvyšoval při přesilovce na 2:0, kdy střelou z mezikruží trefil brusli Cardwella, od které se kotouč odrazil do sítě.

Zlínští hokejisté hrají v neděli 21. ledna na ledě Liberce, který je dvanáctý. "Bylo by fajn zase vybojovat nějaký bod. Před sezonou by to asi do nás nikdo neřekl, že budeme v takovéto pozici, ale jedeme do Liberce snad jako mírný favorit," uzavřel Pavel Sedláček.


Útočník Aukro Berani Zlín Pavel Sedláček. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT