V anketě TOP 100 hráčů extraligy šest zlínských hokejistů, vyhrál Gulaš

Zatímco na sociálních sítích zlínského klubu proběhla exkluzivní anketa pro fanoušky s názvem Hledáme sestavu snů zlínského hokeje, Sport Magazín uspořádal premiérově anketu extraligových a reprezentačních trenérů, expertů - TOP 100 nejlepších extraligových hokejistů sezony 2019/20. Mezi vybranou stovkou se objevilo celkem šest hráčů PSG Berani Zlín, nejvýše byl na 45. místě Antonín Honejsek, vítěz klubové produktivity. Aktuálně nejlepším hráčem Tipsport extraligy byl podle očekávání určen plzeňský Milan Gulaš, suverén extraligových statistik.
O pořadí v žebříčku rozhodlo celkem 30 porotců složených z trenérů týmů nejvyšší soutěže, reprezentačního úseku a dalších hokejových odborníků. Každý sestavil vlastní žebříček nejlepších hráčů od prvního do třicátého místa, přičemž nejvýše umístění získal třicet bodů a poslední místo bylo ohodnoceno jedním bodem. „Je to  jiný pohled na hodnocení hráčů než známe ze statistik. Je potřeba si říci, kdo se v anketě vyjadřuje a z jakého pohledu, ale určitě to není špatný počin. Na webu hokej. cz zase probíhá anketa 100 nejlepších hráčů Chance ligy. Jedná se o určitý sumář hodnocení hráčů z dalšího hlediska,“ pověděl zlínský trenér Robert Svoboda, který v anketě hlasoval.

Právě zlínský kouč byl jedním z šesti hlasujících, kteří se trefili do medailového umístění v pořadí Milan Gulaš, Michal Birner a Libor Hudáček. Podobně úspěšný tip měli například bývalý reprezentační kouč Vladimír Vůjtek, liberecký Patrik Augusta nebo olomoucký Zdeněk Moták. „Hlasoval jsem podle toho, jak znám jednotlivé hráče, kteří jsou nepřehlédnutelní a patří ke stěžejním hráčům v týmech. Je příjemné, že nemáte ojedinělý názor a shodnete se s ostatními,“ řekl dvaapadesátiletý hlavní trenér Beranů.  

Do žebříčku TOP 100 poslali trenéři a experti šest extraligových hokejistů Zlína. Nejvýše se umístil nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek, který skončil v páté desítce, respektive na 45. místě. Šestou desítku uzavírá obránce Ralfs Freibergs. V těsném sledu za lotyšským bekem jsou v pořadí gólman Libor Kašík, nejlepší střelec Jan Dufek, zlínský srdcař Zdeněk Okál a francouzský forvard Valentin Claireaux. „Proč ne. Musíme si říci, že v nabídce bylo téměř tři sta hráčů ze čtrnácti týmů. Jedná se však pouze o anketu a nelze ji přeceňovat. Výkonnost hráčů více upřesňují oficiální statistiky,“ uzavřel Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Mimochodem šéf zlínské střídačky správně určil vedle medailového pořadí dále v sedmi případech hráče v nejlepší desítce a shodl se s trenéry i experty, že nejvýše ze zlínského týmu budou Honejsek a Freibergs.

Konečné pořadí: 1. Milan Gulaš (Plzeň) 830 bodů, 2. Michal Birner (Liberec) 771,5, 3. Libor Hudáček 767,5, 4. Ladislav Šmíd (Liberec) 723,5, 5. Michal Řepík (Sparta) 651,5, 6. Dominik Hrachovina (Liberec) 592,5, 7. Martin Zaťovič (Brno) 553,5, 8. Pavol Skalický (Mladá Boleslav), Brady Austin (Kladno) 507,5, 10. Tomáš Rachůnek (Karlovy Vary) 503,5 … 45. Antonín Honejsek 47, 60. Ralfs Freibergs 25, 68. Libor Kašík 17,5, 69. Jan Dufek 17, 74. Zdeněk Okál 14, 79. Valentin Claireaux (všichni Zlín) 11.

Hlasování Roberta Svobody (hlavní trenér PSG Berani Zlín): 1. Gulaš, 2. Birner, 3. L. Hudáček, 4. Jágr (Kladno), 5. Řepík, 6. Hrachovina, 7. Austin, 8. Šmíd, 9. M. Stránský (Třinec), 10. Mueller (Brno), 11. M. Svoboda (Vítkovice), 12. Wolski (Třinec), 13. Ševc (Liberec), 14. Zaťovič, 15. Honejsek (Zlín), 16. M. Růžička (Třinec), 17. T. Rachůnek, 18. Moravčík (Plzeň, Litvínov), 19. Jarůšek (Litvínov), 20. Freibergs (Zlín), 21. D. Šťastný (Mladá Boleslav), 22. Gríger (Karlovy Vary), 23. Košťálek (Sparta), 24. P. Holík (Brno), 25. Irgl (Olomouc), 26. Tybor (Pardubice), 27. O. Němec (Brno), 28. Nahodil (Olomouc), 29. Skalický, 30. Z. Okál (Zlín).    

Vítěz kanadského bodování Antonín Honejsek skončil nejvýše ze zlínských hokejistů v anketě TOP 100 nejlepších extraligových hokejistů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT