středa 19. dubna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

VIDEO Filip Chytil na šampionátu osmnáctiletých: Bojujeme jeden za druhého

Mistrovství světa osmnáctiletých hokejistů ve slovenských městech Popradu a Spišské Nové Vsi má za sebou zápasy v základních skupinách. České reprezentace pod vedením trenéra Václava Varadi obsadila ve skupině B čtvrté místo a ve čtvrtfinále play off se utká s vítězem skupiny A a obhájcem titulu Finskem. Na světovém šampionátu obléká dres české reprezentace i útočník PSG Zlín Filip Chytil, který nastupuje na křídle elitního útoku kapitána Martina Nečase. Na videorozhovor se sedmnáctiletým hokejovým talentem se můžete podívat v článku.

Česká reprezentace odehrála na Slovensku čtyři zápasy ve skupině, kde získala čtyři body. Čeští mladíci porazili na úvod Bělorusko 7:4, ale poté prohráli se Švédskem 2:3 a Spojenými státy 2:5. Na závěr vystoupení ve Spišské Nové Vsi podlehli Rusku 4:5 po prodloužení. Přitom ještě dvě minuty před třetí sirénou vedli nad nepříjemným protivníkem 4:3. „Nevím, co k tomu mám říci. Přišla individuální chyba v rohu, těžko se mi to hodnotí. Byl jsem u toho na ledě, strašně to mrzím, bojovali jsme celý zápas,“ vrátil se Filip Chytil ke čtvrté inkasované brance v 58. minutě hry.

Herní projev Čechů byl v utkání s Ruskem velmi dobrý, třikrát dokázali srovnat jednogólový náskok soupeře. Vyvarovali se chyb v obraně a začaly se dařit i přesilové hry. “Je to pozitivní, bojovali jsme jako tým jeden za druhého. Dvě minuty před koncem ale přišla strašná chyba, Co se dá dělat,  připravíme se na čtvrtfinále a uvidíme,“ pověděl Chytil.

Hokejový talent ze Zlína vstřelil na turnaji jeden gól a připsal si tři nahrávky. Jednu asistenci přidal v utkání s Ruskem, když asistoval na druhý vyrovnávací gól Filipa Zadiny v 34. minutě. „Rusové nás nenapadali, posunul jsem puk a Zadina to výborně trefil, zkrátka je to střelec,“ upřesnil sedmnáctiletý forvard.

Češi skončili po prohře s Ruskem v prodloužení čtvrtí ve skupině a v zápase pravdy, je čeká ve čtvrtfinále Finsko. Blíže o tom, jaký je to protivník, jak vidí šance v důležitém zápase a co říká na stěhování se do Popradu, najdete odpovědi Filipa Chytila ve videorozhovoru.

Čtvrtfinále play off Čechů s Finskem se hraje ve čtvrtek 20. dubna ve 13:30 hodin a operativně ho zařadil do vysílání sportovní program ČT sport od 13:25 hodin.

Sedmnáctiletý útočník PSG Zlín Filip Chytil hraje na světovém šampionátu do 18 let, který se koná ve slovenských městech Popradu a Spišské Nové Vsi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT