úterý 26. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vánoční hokej: Berani míří na Štěpána do Olomouce

Aktualizace. Program Tipsport extraligy se nezastaví ani na vánoční svátky. Hokejisté Aukro Berani Zlín dostali na Štědrý den volno, ale na Boží hod vánoční již pilně trénovali. Berani se představí na druhý svátek vánoční v rámci 33. extraligového kola na ledě týmu HC Olomouc, kde jsou ve hře v rámci moravského derby důležité body. Veselý a spol. míří na led Mory s cílem vybojovat bodový zisk. Do sestavy se vrací obránce Martin Matějíček, který nehrál kvůli pochroumanému kolenu tři týdny. Naopak ve stavu nemocných jsou útočníci Roberts Bukarts a David Šťastný, kteří do zápasu nenastoupí.

Zlínští hokejisté míří na Štěpána do Olomouce, kde je čeká ve výborné formě hrající Mora. Svěřenci bývalého zlínského hráče a trenéra Zdeňka Venery jsou v tabulce na pátém místě s 50 body. Po reprezentační přestávce hráli dvakrát na ledě soupeřů a z těžkých zápasů v Litvínově a Hradci Králové získali pět bodů. Olomouc se představí na domácím ledě po dvoutýdenním půstu, naposledy porazila ještě před prosincovou extraligovou pauzou Liberec 4:1. Hanáci se opírají o výkony slovenského brankáře Branislava Konráda, obranu diriguje vedle zkušeného Lukáše Galvase produktivní Martin Vyrůbalík, v útoku hrají prim Jan Knotek a Vilém Burian, oba autoři deseti gólů v letošní sezoně.

V bitvě na moravské poli se očekává opět bojovný a urputný hokej o každý metr ledu. Zlínští hokejisté z letošních dvou vzájemných zápasů s Olomoucí vybojovali dva body za výhru na ledě Hanáků 4:3 v prodloužení. Vítězný gól tehdy zaznamenal na začátku prodloužení Antonín Honejsek. Bitvu na zlínském ledě vyhrála Mora po vítězství 3:1. Kohoutům patřil závěr zápasu, když dokázali dvěma góly v rozmezí necelých pěti minut strhnout vítězství na svou stranu.

Do sestavy Zlína se vrací po třízápasové odmlce zaviněné zraněním kolena z utkání s Hradcem obránce Martin Matějíček, zatímco další bek Jakub Ferenc ještě není k dispozici po tříštivé zlomenině prstu na ruce. V Olomouci nenastoupí nejproduktivnější hráč Beranů Roberts Bukarts a David Šťastný, kteří jsou nemocní.

Zlínští hokejisté absolvují v den zápasu na druhý svátek vánoční dopoledne taktickou poradu, poté  rozbruslení na vlastním ledě a necelé dvě hodiny po poledni se vydají na cestu do hanácké metropole. Utkání 33. kola Tipsport extraligy HC Olomouc – Aukro Berani Zlín se hraje v úterý 26. prosince od 17 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Olomouce v české extralize:
CELKEM: 30 zápasů, 9 – 2 – 7 – 1 – 11, skóre 66:68
DOMA: 15 zápasů, 6 – 0 – 3 – 1 – 5, skóre 35:32
VENKU: 15 zápasů, 3 – 2 – 4 – 0 – 6, skóre 31:36

Nejvyšší vítězství doma: 3:0, 27.1.2015 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší prohra doma: 2:4, 4.10.1994 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 17.9.1995 v sezoně 1995/1996, 12.12.2014 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší prohra venku: 0:3, 14.2.1995 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:4, 4:2 – venku 2:3, 2:1 po nájezdech. Loňská sezona 2016/2017 – základní část: Zlín doma 3:1, 3:1 – venku 1:3, 0:3. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 0:2 – venku 2:4. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 4:3 po prodloužení – doma 1:3.

Výsledky Olomouce v letošní sezoně 2017/2018: doma Vítkovice 2:4, Liberec 3:0, Hradec Králové 1:3, Zlín 3:4 po prodloužení, Sparta 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:3, Jihlava 3:0, Chomutov 5:2, Plzeň 5:0, Litvínov 1:3, Hradec Králové 1:0, Třinec 4:0, Brno 3:2 po prodloužení, Pardubice 3:2 po prodloužení, Vítkovice 0:1, Liberec 4:1 – venku Chomutov 2:4, Plzeň 0:10, Litvínov 3:0, Třinec 4:3 po nájezdech, Pardubice 2:1 po prodloužení, Vítkovice 4:3 po nájezdech, Brno 0:5, Liberec 2:3 po nájezdech, Zlín 3:1, Sparta 2:3 po nájezdech, Mladá Boleslav 3:4 po prodloužení, Jihlava 2:3 po prodloužení, Chomutov 3:2 po prodloužení, Plzeň 0:6, Litvínov 3:2 po nájezdech, Hradec Králové 5:2.

Kanadské bodování hokejistů Olomouce po 32. extraligovém kole: 1. Jan Knotek 19 (10 + 9), 2. Vilém Burian 16 (10 + 6), 3. Marek Laš 16 (7 + 9), 4. Jan Eberle 15 (6 + 9), 5. Martin Vyrůbalík 15 (1 + 14), 6. František Skladaný 11 (6 + 5), 7. Roman Vlach 11 (3 + 8), 8. Jakub Herman 10 (5 + 5), 9. Kevin Sundher 9 (5 + 4), 10. David Škůrek 8 (6 + 2), 11. Jakub Galvas 8 (1 + 7), 12. Jiří Ondrušek 7 (1 + 6), 13. Petr Strapáč 6 (3 + 3), 14. Miroslav Holec 6 (2 + 4), 15. Tomáš Houdek 6 (1 + 5), 16. Lukáš Galvas 6 (0 + 6), 17. David Ostřížek 5 (4 + 1), 18. Jan Káňa 4 (3 + 1), Bruno Mráz 4 (3 + 1), 20. Aleš Jergl 3 (1 + 2), 21. Robin Staněk 3 (0 + 3), Dávid Buc 3 (0 + 3), 23. Jan Jaroměřský 2 (1 + 1), 24. Tomáš Dujsík 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 24 hokejistů.

Střelci: 10 – J. Knotek, Burian, 7 – Laš, 6  - Eberle, Skladaný, Škůrek, 5 – Herman, Sundher, 4 – Ostřížek, 3 – R. Vlach, Strapáč, J. Káňa, Mráz, 2 - Holec, 1 – Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Houdek, Jergl, Jaroměřský.

Statistiky brankářů: Branislav Konrád (32 zápasů/1 890 odchytaných minut) - průměr 2,35 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,77. Martin Falter (2 zápas/82 odchytaných minut) - průměr 2,20 golů na zápas, procento úspěšnosti 88,00.

Sestava Olomouce v minulém extraligovém kole: Konrád - Dujsík, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - J. Káňa, R. Vlach, Burian - Ostřížek, Mráz, Strapáč - Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.