čtvrtek 23. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vánoční nadílka v podobě dvou bodů. Výhra v Ostravě po čtyřech letech!

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v den před Štědrým večerem v utkání 34. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 2:1 po prodloužení a odvezli si z Ostravy cenné dva body. Kubiš a spol. dokázali v Ostravar Aréně vyhrát po více než čtyřech letech, neboť předchozích osm vzájemných zápasů vyhrály Vítkovice. Ridera má v posledních týdnech velmi dobrou formu, když bodovala v jedenácti zápasech v řadě. Berani šli do vedení po úspěšném brejku v polovině duelu zásluhou kapitána Pavla Kubiše a těsné vedení drželi až do 55. minuty. Rozhodující gól padl v závěru prodloužení, početní výhodu využil za pouhých devět vteřin obránce Daniel Gazda, který vstřelil devátý gól v sezoně. Jenáčkova družina stáhla ztrátu na předposlední tým Kladna již na rozdíl pouhých tří bodů. Zlín hraje na 2. svátek vánoční doma s Hradcem Králové, začátek v 15:30 hodin.