Víceletou smlouvu podepsal Řezníček, klub využil opce u odchovanců

Extraligový klub PSG Berani Zlín buduje hráčský kádr s výhledem na další sezony. Novou víceletou smlouvu podepsal obránce Dalibor Řezníček a opce byly uplatněny pro příští sezonu 2019/2020 u dalších sedmi hráčů. Zatímco v minulých dnech si pojistil zlínský hokej služby kapitána Tomáše Žižky a útočníka Tomáše Fořta, nyní využil opce u sedmi odchovanců klubu. V extralize pravidelně nastupují útočníci Pavel Sedláček, Michal Popelka, Štěpán Fryšara a obránce Daniel Gazda. V první lize působí obránci Jan Dluhoš (Litoměřice), Martin Padrnos a útočník Jan Václavek (oba Poruba).
„Postupně skládáme hráčský kádr pro další sezony. Po Pavlu Kubišovi a Jiřím Ondráčkovi jsme podepsali víceletou smlouvu s Daliborem Řezníčkem, který se letos výkonnostně zvedl a měl by patřit k pilířům defenzivy v dalších letech. Jsme rádi, že jednání byla velmi korektní a došli jsme rychle k dohodě.  U odchovanců jsme využili opce ve smlouvách, neboť se jedná o mladé a perspektivní hráče,“ pověděl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje.

Dalibor Řezníček prožívá při své deváté sezoně v nejvyšší soutěži velmi vydařené období. Sedmadvacetiletý bek patří k nejlepším obráncům Svobodovy sestavy, o čemž svědčí šest vstřelených branek v jednačtyřiceti zápasech. Řezníček odehrál v nejvyšší soutěži výhradně ve zlínském dresu celkem 437 zápasů a na svém kontě má 64 kanadských bodů za 20 gólů a 44 asistencí.

Z kvarteta hráčů, kteří pravidelně nastupují v extralize a klub v těchto případech uplatnil opce, má nejlepší statistiky útočník Pavel Sedláček. Čtyřiadvacetiletý forvard odehrál v letošní sezoně všech 42 zápasů, ve kterých nasbíral 12 bodů za 6 gólů a 6 asistencí. Rovněž Michal Popelka a Štěpán Fryšara odvádí velmi dobré výkony, pětadvacetiletý Popelka si připsal v produktivitě 10 bodů za 6 gólů a 4 asistence, zatímco dvacetiletý Fryšara získal 9 kanadských bodů za 4 góly a 5 asistencí. V obraně patří mezi šestici stabilních beků Daniel Gazda, jednadvacetiletý obránce vstřelil v letošní sezoně tři branky a přidal k nim čtyři asistence.

Berani využili opce i u tří hokejistů, kteří pravidelně nastupují v Chance lize. Extraligový debut zažil na ledě Karlových Varů devatenáctiletý junior Jan Dluhoš hrající v dresu Litoměřic seniorskou ligu. Další obránce Martin Padrnos začal sezonu v Přerově a poté se přesunul do Poruby. Začátkem března se zúčastní brněnský rodák zimní univerziády v ruském Krasnojarsku. Rovněž z Přerova do Poruby se stěhoval v průběhu letošní sezony devatenáctiletý útočník Jan Václavek, který odehrál v dresu Zlína čtyři zápasy a připsal si jednu asistenci.    

Michal Popelka
Daniel Gazda
Štěpán Fryšara
Pavel Sedláček FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT