Vítkovice prokázaly svoji kvalitu hlavně v obraně, řekl Libor Kašík

Jeden jediný gól rozhodl duel 41. kola Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a PSG Berani Zlín. Utkání se hrálo dlouho bez branek, nakonec se o jedinou v zápase postaral v první minutě třetí části exzlínský Roberts Bukarts, jenž tečoval puk přesně mezi Kašíkovy betony. "Nehráli jsme špatně, ale Vítkovice prokázaly svoji kvalitu, nedostali jsme se přes jejich hradbu před brankou," pověděl po utkání gólman Beranů.
Libore, Zlín nedokázal být na ledě Vítkovic aktivnějším týmem. Čím to dle vás?
"Vítkovice v poslední době hodně obměnily tým, zkvalitnily ho, dotáhly hráče z celé extraligy. Kvalitu určitě mají, navíc je tlačí současná pozice, na které jsou, strašák sestupu je velký. Přistoupily k tomu poctivě, přes hradbu, kterou vytvořily před bránou, jsme se ani nedostali do moc šancí. Ubojovaly to."

Co v ofenzivě chybělo, abyste tu hradbu překonali?
"Možná už těch zápasů je hodně, měli jsme docela povedenou šňůru, ale kluky to stálo hodně sil. Nehráli jsme tady špatně, ale nedali jsme góly, nedostali jsme se do šancí. Jak říkám, obrana soupeře byla hodně dobrá."

Rozhodla branka Robertse Bukartse, dalo se s tím něco dělat?
"Těžko, rozhodla šikovnost hráče. Nahození od modré čáry, přejel mi tam jeden hráč, Buky byl pak navázaný s bekem, ale i přesto to dokázal tečovat do protipohybu přesně mezi nohy. Z půl metru, těžko jsem s tím něco mohl dělat jak já, tak náš bek. Prostě Roberts prokázal kvalitu."

Každopádně skóre po dvou třetinách 0:0, to je pro gólmany dobré, ne?
"Pro gólmany skvělé, ukázka toho, že odvádíme dobrou práci. Škoda jenom, že výsledek nedopadl naopak, ale to je o štěstíčku."


Před zlínským brankářem Liborem Kašíkem střelec jediného gólu vítkovický útočník Roberts Bukarts. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT