pátek 29. října 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vítkovice zasadily dvakrát úder v přesilovkách, Berani opět bez bodů

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 19. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 1:2 a zapsali si osmou venkovní prohru v řadě. Ostravané trestali v přesilových hrách, nejdříve, střelecký účet zápasu otevřeli ve 30. minutě, druhý gól přidali za čtyři minuty. Berani nevyužili na začátku třetí třetiny dvojnásobnou početní výhodu, ale kontaktní gól vstřelili ve 47. minutě. V závěru se hra zbytečně kouskovala a trestná lavice nevychladla. Zlínští se připravili o vyrovnání dvakrát v řadě špatným střídáním. Navíc hráli velmi nedisciplinovaně, o čemž svědčí celkem deset dvouminutových trestů v průběhu utkání. Jedinou branku dal Darek Hejcman. Do sestavy se vrátil po čtyřzápasovém disciplinárním trestu kapitán Pavel Kubiš. Zlín zakončí sérii tří duelů na venkovním kluzišti v neděli 31. října na ledě Hradce Králové.