Vojtěch Dobiáš po vstřeleném gólu: Snad jsem to příliš nekazil

Dvacetiletý urostlý forvard Vojtěch Dobiáš nastoupil na ledě Přerova do premiérového zápasu v sezoně a hned si připsal v seniorském dresu Zlína první gól. V loňské sezoně kraloval juniorským statistikám, když se stal s 51 body nejproduktivnějším hráčem a zároveň s 28 góly nejlepším střelcem mládežnické ligy. V letní přípravě bojuje o extraligový dres. „Čekal jsem to v úvodním zápase sezony podstatně horší. Snad jsem to příliš nekazil,“ řekl po přesvědčivé výhře 6:0 nad Zubry.
Rodák z Uherského Hradiště naskočil mezi zlínské muže v loňské přípravě a stihl odehrát dva zápasy. Stejný počet utkání si připsal v seniorské Tipsport extralize, debutoval loni na podzim ve vítězném duelu na ledě Hradce Králové. Letos chce podstatně více, vybojovat si místo v základní sestavě a nastupovat pravidelně v extralize. „Nechci předbíhat, nicméně rád bych se udržel v extraligovém kádru. Vzhledem k tomu, že je extraliga je uzavřená, tak my mladí máme šanci se udržet v sestavě. Ale uvidíme, co přinese budoucnost,“ pověděl Vojtěch Dobiáš. Doma střelbu piluje na umělém ledě s brankou se čtyřmi otvory, dvě díry dole v rozích a dvě nahoře.

Z prvního gólu mezi seniory Zlína se radoval v 17. minutě duelu na přerovském ledě a zvýšil vedení Beranů na 3:0. Berani se dostali do rychlého přečíslení, Dobiáš se rozhodl sám zakončit a zamířil přímo pod břevno Dvořákovy svatyně. „Chvíli jsem přemýšlel, zda nemám ještě puk nahrát na Kubu Hermana, ale nakonec to tam padlo,“ líčil po zápase svůj přesný zásah. Křídelník Dobiáš nastoupil v útoku vedeném Jakubem Hermanem, na druhém křídle hrál Jan Václavek. „S Kubou jsem hrál už dva zápasy během loňské přípravy. Na ledě si rozumíme bez problémů, spolupráce nám klape.“

Berani se dostali po druhé výhře v Poháru Generali České pojišťovny do čela skupiny D. Zápas v Přerově nebyl s výjimkou první třetiny tak jednoznačný, jak hovoří konečný výsledek. „Soupeř byl v první třetině zřejmě ještě zatuhlý po porážce z Třince. Po první přestávce začal hrát jinak a hra se poté vyrovnala. Nám to tam už poté nepadalo. Přerov nám předtím daroval dva góly doslova zadarmo a my jsme to naštěstí využili,“ zhodnotil průběh utkání. 

Zlínští hokejisté se připravují na ledě už druhý týden. „Zatím probíhá vše v pohodě. Tréninky jsou náročné, nohy ještě nebolí. Uvidíme, co přijde po tomto zápase. V pátek máme trénink, poté nás čeká posilovna, svačinka a budeme si užívat víkend,“ řekl závěrem Vojtěch Dobiáš. Vášnivý rybář, jehož největším úlovkem byl zatím amur v délce sto dvaceti centimetrů.

Útočník Vojtěch Dobiáš při zápase na přerovském ledě. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK