Vousáč Zdeněk Okál měl opět husí kůži: Je to nádherný a nepopsatelný pocit

Zlínský hokejový útočník Zdeněk Okál je v hokejové dynastii Okálů druhým členem, jenž se může pyšnit ziskem mistrovského titulu. Tím prvním členem je jeho strýc Miroslav, jenž pro Zlín vybojoval první titul právě před deseti lety v sezoně 2003/2004. Jak Okál prožíval tehdejší a letošní zisk extraligového titulu? „Bylo mně třináct let, sledoval jsem ho na ledě a měl z toho husí kůži. Dnes jsem měl opět husí kůži, když pohár přebíral Petr Čajánek. Byl to nádherný a nepopsatelný pocit,“ popsal Okál své dojmy z druhéhu zlínského titulu.

V pátém finálovém zápase se Berani museli vypořádat s několika komplikacemi. Kvůli dvouzápasovému trestu nahradil v pátém finálovém zápase Ondřeje Veselého v prvním útoku Petr Holík, jehož místo ve čtvrté formaci zaujal Pavel Sedláček. Čtvrtý útok, ale moc střídání neodehrál, neboť kvůli zranění v sedmé minutě odstoupil ze zápasu levý křídelní útočník Filip Čech. I s tímto citelným zásahem do sestavy se Berani popasovali a brněnskou Kometu porazili 5:3. „Filip se zranil, ale spoluhráči odvedli parádní práci. Vraceli se, blokovali střely a podali týmový výkon,“ ocenil Okál, jak se mužstvo vypořádalo s nepříznivou situací. Výkonům celého týmu kraloval brankář Libor Kašík, jemuž zdatně sekundovali mladí obránci. „Káša podal parádní výkony stejně jako obránci. I když jsou mladí, tak bojovností a bruslením dokázali starší hráče nahradit,“ podotkl.

V uplynulých měsících se třiadvacetiletý hráč stal pověstným díky svému bujnému plnovousu. A oholí se konečně po právě skončeném play off? „Ještě nevím, musím se dohodnout se ženou. Ta říká, abych se oholil, ale já mám strach, že mě pak nepozná,“ smál se Okál. Z rodinných důvodů se z dalšího rozhovoru omluvil. „Omlouvám se, volá mě táta,“ ukončil Okál rozhovor a vyřídil si telefonát s otcem. Ten poté přišel za synem do kabiny a dal si pivo. Určitě mu chutnalo, bylo totiž mistrovské...

Jedna víra, Jeden tým. Jeden cíl. MISTŘI


Útočník Zdeněk Okál se objímá s Masarykovým pohárem pro vítěze české extraligy.
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera