Vydřené vítězství, věděl po utkání v Jihlavě David Šťastný

Hokejisté Aukro Berani Zlín se vrátili po reprezentační pauze zpět na vítěznou vlnu, jakou měli před turnajem Channel One Cup. Trochu se štěstím, každopádně za tři body vyhráli na ledě Dukly Jihlava 2:1. Vítěznou branku vstřelil ve 25. minutě David Šťastný a od této doby se stav na ukazateli skore i zásluhou výborného brankáře Libora Kašíka nezměnil.
Zlínští hokejisté tahali celý zápas tahali za kratší konec, nicméně obrátilo se k nim štěstí. 1:0 vedli v 9. minutě, kdy již po devíti vteřinách využil přesilovou hru Zdeněk Okál. Gólman Libor Kašík následně před pauzou vychytal trestné střílení Tomáše Čachotského.

A ačkoli Dukla v čase 23:11 minuty vyrovnala po teči Adama Zemana, již za necelé dvě minuty Berani zase vedli. Soupeř hrubě chyboval při rozehrávce, přispěla k tomu i důrazná práce ve střední třetině Davida Šťastného. "Viděl jsem, že jejich bek to bude chtít dávat středem, tak jsem do toho sáhl. Onder do toho ještě plácl a šli do brejku. Jihlavský obránce byl špatně postavený, tak jsem nahrával, puk se mi od Jirky ale ještě parádně vrátil," pochvaloval si střelec David Šťastný spolupráci s Jiřím Ondráčkem.

Pak už to bylo jen a jen o štěstí. Ve třetí třetině Dukla přestřílela Zlín 17:3, hrála čtyři přesilovky, ale tři body Berani ubránili. Naopak rozhodnout mohl v oslabení Štěpán Fryšara, který vystihl rozehrávku soupeře, ale nestalo se. "Bylo to vydřené vítězství. Měli jsme hodně štěstí, jako vždy nás podržel Káša. Oslabení bylo až moc, ale hlavně to byly blbé tresty za vyhozené puky a podobně. Dopadlo to dobře, máme tři body, ubránili jsme to. Za třetí třetinu kluci, co hrají oslabení, zaslouží pochvalu. Měli jsme ale i štěstí, že jsme nešli ani jednou do tří, to by nás mohlo složit. Pro příště se tohoto musíme vyvarovat," věděl Šťastný.

Minulý zápas na Horáckém zimním stadionu Zlín ztratil vedení 2:0 a odjel bez bodu. "Dá se říci, že se nám tentokrát ty ztracené body vrátily. Je to pro nás potřebné pro psychiku," ví čtyřiadvacetiletý forvard.

Dva dny před Štědrým dnem přijede do Zlína výjimečně oblíbený soupeř, Litvínov od roku 2010 na zimním stadionu Luďka Čajky nevyhrál. Hraje se od 17:30 hodin.
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera