Vyhrát v extralize je krásný pocit, tvrdí mladík Šimon Frömel


Dohrávka letošní sezony bez naděje na postup do play off otevřela trenérům hlavního mužstva šanci k testování mladých nadějí zlínského hokeje. Po Lukáši Chludilovi a Dominiku Lužovi dostalo do třetice mládí zelenou v případě útočníka Šimona Frömela, stále teprve 17letého štírka. Ten si v závěru extraligy připsal dva starty za muže, ostrý křest na ledě libereckých Tygrů i vítěznou derniéru proti litvínovským Chemikům.

"Řekl jsem to rodičům, obvolal babičky..."

"Dozvěděl jsem to den před zápasem na tréninku, když trenér říkal sestavu. Takže jsem byl plný očekávaní, moc jsem se těšil, zvlášť na zápas s Libercem, který má skvělý tým a skvělé hráče. Nervozita samozřejmě byla velká, ale naštěstí to spadlo s prvním střídáním. Oba zápasy jsem si pak už moc užil," osvěžil si mladý útočník Šimon Frömel vzpomínky na nedávny premiérový extraligový start.

Věkem stále ještě junior si pochvaloval i souhru se svými spoluhráči. První utkání ochutnal na křídle čtvrté formace, na zápas s Litvínovem se dokonce přesunul do třetí lajny, po bok dvou mazáků: "Bylo to super, Karfa (Jiří Karafiát) za mnou i před Libercem byl, hodně jsme se o utkání bavili. Myslím si, že si to hezky sedlo. Proti Litvínovu jsem nastoupil s Pavlem Sedláčkem a Kubišem, to byla velká čest a zážitek, zahrát si v lajně s takhle zkušenými hráči."

"Před zápasem to byl úplně normální den, upřímně jsem to ani nějak moc neprožíval. Nejsem nijak pověrčivý, nezkoušel jsem žádné rituály ani extra přípravu. Jen jsem to řekl rodičům, babičkám, že se pro mě chystá velká věc," usmíval se Šimon při otázce, jak se na svůj první zápas připravoval den předem.


Při svých prvních startech se Šimon Frömel nijak nerozpakoval, dostal se i do několika šancí. Foto: Dejfoto.cz - David Peška.

"Skvělý pocit, něco neskutečného..."

Zlínští hokejisté se po sedmi prohrách v řadě dokázali s extraligou rozloučit vítězně, v posledním utkání si vyšlápli na Litvínov, proti kterému se v právě uplynulém ročníku nijak nedařilo. Kromě prvního startu se tak Šimon Frömel mohl radovat i z prvního extraligového vítězství: "Byl to úplně skvělý pocit, něco neskutečného, jen je hrozná škoda, že u té první výhry v extralize chyběli fanoušci. Probíhalo to před zápasem v kabině, že prostě chceme zakončit sezonu výhrou, rozloučit se aspoň trochu se ctí. Pro Hufína to navíc byla vychytaná nula, takže taková třešnička na dortu."

"Oba dva zápasy mám nahrané od pana Lešky, mám tam nahrané svoje střídaní, takže jsme si to takhle zpětně rozebírali. Jinak s trenéry A týmu jsme osobní výkony nějak zvlášť neprobírali, hodnotil se spíše výkon týmový," zmínil Šimon při hodnocení svých výkonů také slavné jméno zlínské historie, Petra Lešku, který působí u zlínské hokejové mládeže.


Během prvních utkání se Šimon nijak nevyhýbal ani fyzickým střetům. Foto: Dejfoto.cz - David Peška.

"Na první zápas jsem snad obstál"

Do opravdového zápasové vytížení se Šimon dostal poprvé od 9. října, kdy naposledy nastoupil za zlínskou juniorku v Pardubicích. Jak sám přiznal, dostat tělo do provozní teploty chvilku trvalo: "Trénink je určitě něco jiného než zápas, zvlášť když je to extraliga, takže mi chvilku trvalo dostat se zase do tréninkového tempa. První třetinu jsem se tak trochu rozkoukával. Potom se to ale srovnalo, myslím, že jsem snad obstál na první zápas."

S A týmem mužů se Šimon společně s několik dalšími juniory připravoval již delší dobu. Po tréninku se skupinkou mladých hokejistů často zůstával na ledě asistent trenéra Martin Hamrlík. S dalšími zlínskými legendami Šimon trénoval mimo přípravu A týmu: "Po každém tréninku mužů jsme měli ještě repre buňku, s panem Čajánkem jsme trénovali bruslení, pan Mařák nás měl na střelbu, takže jsme měli takové velmi prospěšné tréninky navíc. Sám doma jsem si přidával, zašel si do posilovny, snažil jsem se na sobě co nejvíc pracovat," přiblížil mladý hbitý forvard, jak se během zápasových prostojů udržoval ve fyzické formě.