pátek 09. března 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vyrovnaná série předkola play off se přesouvá do Zlína. Ve hře je postupový mečbol

Předkolo Generali play off Tipsport extraligy mezi moravskými týmy HC Olomouc a Aukro Berani Zlín míří po dvou zápasech na hanáckém ledě za nerozhodného stavu 1:1 na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Už v sobotu můžeme poznat postupujícího do čtvrtfinále, nejpozději v pondělí 12. března bude jasno o vítězi bitvy dvou rivalů na moravském poli. Třetí zápas série mezi Berany a Kohouty je na programu ve Zlíně v pátek 9. března od 17 hodin.

Berani vstoupili po roce do vyřazovacích bojů v play off. Úvodní zápasy v Olomouci potvrdily prognózy expertů, že série bude vyrovnaná, diváky čeká úporná bitva dvou týmů zaměřená na kvalitní defenzivu, kde budou hrát hlavní roli brankáři Branislav Konrád a Libor Kašík. Taktická bitva z obou stran neslibovala příliš gólů, nicméně diváci se rozhodně nenudí.

Jak vidí pokračování dramatické série hlavní trenéři obou týmů? Zlínský kouč Robert Svoboda řekl: „Těžko předvídat. Máme nyní lepší pocit, neboť budeme hrát dvakrát doma. Podařilo se nám v Olomouci uhrát jeden zápas, což byl náš cíl. Jsme rádi, že se to podařilo.“ Zdeněk Venera, bývalý zlínský obránce a úspěšný trenér v Baťově městě pověděl: „Nejsem jasnovidec. Pro nás je to především  otázka využití a proměňování šancí. Jsou zápasy, kdy dáme více golů a poté nejsme schopni vstřelit ani gól nebo skórujeme pouze jednou!"

Berani se utkávají s Kohouty v historii vyřazovacích bojů v play off české extraligy vůbec poprvé. Hanáci vedení bývalým zlínským trenérem Zdeňkem Venerou skončili po základní části na osmém místě, když nasbírali 75 bodů. Podceňovaný tým bojoval podobně jako Berani do poslední chvíle o přímý postup do čtvrtfinále, ale už i předkolo play off je pro Kohouty velmi slušným výsledkem v sezoně. Olomouc hraje ve své osmé extraligové sezoně play off popáté a v předkole doposud nikdy nehrála.

Ve vzájemných zápasech má lepší bilanci Mora, které se vede především na domácím ledě. Od 12. prosince 2014 Olomouc v osmi domácích zápasech po sobě se Zlínem neprohrála v základní hrací době. Úspěšná série byla přerušena až ve středu, když Berani získali první bod do série předkola po výhře 3:1. V letošní sezoně se dařilo ve vzájemných zápasech lépe Hanákům, kteří vybojovali v základní části sedm bodů z dvanácti možných.

3. zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy 2018 Aukro Berani Zlín – HC Olomouc se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 9. března v 17 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 14 hodin, on-line vstupenky si můžete zakoupit ZDE.

Sponzorem utkání je společnost EURO EXPRES, s.r.o.

Výsledky předkola play off: 1. zápas – úterý 6. března: HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), branky a nahrávky: 30. min Strapáč (Irgl, Laš), 43. Holec (Vyrůbalík, Jergl), 56. Strapáč (J. Galvas, Irgl) – 14. Klhůfek (Popelka), 50. D. Šťastný (Roberts Bukarts, Okál).
Zlínští hokejisté šli v zápase do vedení ve 14. minutě zásluhou Pavla Klhůfka. Domácí srovnali ve druhé části, když se v 30. minutě trefil Petr Strapáč. O vítězi rozhodla třetí třetina, kde Olomouc otočila utkání zásluhou Miroslava Holce. Ševcům se povedlo vyrovnat díky brance Davida Šťastného, ale v 56. minutě využili domácí přesilovku a závěr utkání už si pohlídali.

2. zápas – středa 7. března: HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1
), branky a nahrávky: 49. min J. Knotek (Eberle, J. Galvas) - 10. Honejsek (Freibergs), 23. Klhůfek (Ferenc, Freibergs), 59. J. Ondráček. Berani začali odvetný zápas na ledě Kohoutů náporem, ze kterého vytěžili úvodní gól. Zlínští přidali na začátku druhé třetiny druhý gól a dvoubrankový náskok drželi až do 49. minuty. Hanáci dali ve vyrovnaném zápase kontaktní gól, nicméně Berani soupeři nedovolili srovnat a v samotném závěru zpečetili třetím gólem důležité vítězství a první bod v sérii.

Další program předkola Generali play off Tipsport extraligy 2018:
Pátek 9. března - 3. zápas: Aukro Berani Zlín - HC Olomouc (17:00 hodin)
Sobota 10. března - 4. zápas: Aukro Berani Zlín - HC Olomouc (16:00 hodin)
Pondělí 12. března - případný 5. zápas: HC Olomouc - Aukro Berani Zlín (17:20 hodin)

Nejvyšší prohra doma: 2:4, 4.10.1994 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 17.9.1995 v sezoně 1995/1996, 12.12.2014 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší prohra venku: 0:3, 14.2.1995 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:4, 4:2 – venku 2:3, 2:1 po nájezdech. Loňská sezona 2016/2017 – základní část: Zlín doma 3:1, 3:1 – venku 1:3, 0:3. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 0:2 – venku 2:4. Letošní sezona 2017/2018 - základní část: Zlín venku 4:3 po prodloužení, 0:1 – doma 1:3, 4:3. Předkolo play off: Zlín venku 2:3, 3:1.

Kanadské bodování hokejistů Zlína a Olomouce v předkole Generali play off Tipsport extraligy 2018 - Zlín: 1. Pavel Klhůfek 2 (2 + 0), 2. Ralfs Freibergs 2 (0 + 2), 3. David Šťastný 1 (1 + 0), Antonín Honejsek 1 (1 + 0), Jiří Ondráček 1 (1 + 0), 6. Michal Popelka 1 (0 + 1), Roberts Bukarts 1 (0 + 1), Zdeněk Okál 1 (0 + 1), Jakub Ferenc 1 (0 + 1).Olomouc: 1. Petr Strapáč 2 (2 + 0), 2. Jakub Galvas 2 (0 + 2), Zbyněk Irgl 2 (0 + 2), 4. Jan Knotek 1 (1 + 0), Miroslav Holec 1 (1 + 0), 6. Aleš Jergl 1 (0 + 1), Jan Eberle 1 (0 + 1), Martin Vyrůbalík 1 (0 + 1), Marek Laš 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 9 hokejistů.

Střelci – Zlín: 2 – Klhůfek, 1 – Šťastný, Honejsek, Ondráček. Olomouc: 2 – Strapáč, 1 – Knotek, Holec.

Statistiky brankářů: Libor Kašík (2 zápasy/118 odchytaných minut) – průměr 2,03 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,98%. Branislav Konrád (2 zápasy/120 odchytaných minut) – průměr 2,50 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,67%.

Sestava Olomouce v minulém zápase: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, B. Mráz, J. Káňa II - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.