Za Česko! Mladí Berani se chystají na akce reprezentačních výběrů

V červenci se naplno rozbíhá reprezentační sezona, s výjimkou „šestnáctky“ se na kempy, turnaje nebo přátelské zápasy sejdou všechny věkové kategorie. V nominacích a mezi náhradníky figuruje napříč výběry celkem sedm hokejistů, kteří oblékají zlínský dres.

Národní tým U20

Nejstarší mládežnická reprezentace má před sebou od 14. července desetidenní soustředění, které se z větší části uskuteční ve finském Vierumäki. Mladí hokejisté tam kromě tréninku sehrají také čtyři přípravné zápasy – dva proti domácímu výběru a dva proti Švýcarsku.

Zlínský klub má zastoupení mezi náhradníky, na případné dodatečné povolání bude čekat obránce
Tadeáš Talafa, který se před letošní sezonou vrátil z ciziny zpět do mateřského klubu.

Národní tým U19

Reprezentační tým do 19 let se sejde v pondělí 26. července v Rokycanech k šestidennímu přípravnému kempu, jehož součástí je Turnaj čtyř zemí v německém Füssenu. Čeští hokejisté zde odehrají tři zápasy – postupně vyzvou Dánsko, Německo a Slovensko.

Ze zlínských hráčů jsou zařazeni mezi náhradníky útočníci Šimon Frömel a Lukáš Chludil, kteří v závěru minulé sezony okusili extraligu mužů a letos absolvují letní přípravu s A-týmem Beranů. Na případné povolání čeká také brankář a zlínský odchovanec Patrik Hamrla, který dnes hraje za Karlovy Vary.

Národní tým U18

Česká „osmnáctka“ se v tuto chvíli soustředí na první ze dvou vrcholů sezony, kterým je prestižní Hlinka Gretzky Cup. Ještě před jeho srpnovým konáním se mladí hokejisté sejdou 17. července na týdenní kemp, jehož větší část se uskuteční v Davosu. Zde také Češi sehrají tři zápasy proti domácím Švýcarům.

Pozvánky na soustředění se dočkal zlínský odchovanec Adam Jecho, který aktuálně působí ve finské Tappaře. Nadějný útočník patří k velkým talentům svého ročníku, ostatně věkově spadá teprve do „šestnáctky“. Mezi náhradníky pak figuruje ještě útočník Beranů Michal Tomeček.

Národní tým U17

Po úvodním soustředění na konci června se nyní český výběr do 17 let chystá na další akci – tentokrát se mladí hokejisté sejdou 23. července v Rokycanech na osmidenní kemp, jehož součástí bude i výjezd do Švýcarska a tři přátelské zápasy proti domácí reprezentaci.

Z mladých Beranů vybrali trenéři do nominace zadáka Tomáše Žižku (na snímku). Další zlínský hokejista, útočník Lukáš Heš, je zařazen v seznamu náhradníků.

Kemp brankářů

Na zaměřené pětidenní soustředění, které začíná 12. července, se sjedou do Rokycan mladí gólmani kategorií U17 až U20. Pozvánku dostal šestnáctiletý brankář Beranů Tomáš Málek, kempu se zúčastní také zlínský odchovanec Patrik Hamrla (nyní Karlovy Vary), jenž v minulých týdnech prošel drafty do americké USHL i kanadské CHL.

(Zdroj fotografie: Juniorský hokej)