Za staré elektro můžete získat volnou vstupenku na hokej

Hokejový klub PSG Zlín pokračuje ve spolupráci v osvětovém projektu neziskové společnosti ASEKOL a Zlínského kraje, jehož cílem je propagovat správné třídění vysloužilých drobných elektrozařízení, jako jsou například mobilní telefony, počítačové myši, klávesnice, CD přehrávače, walkmany apod. Věděli jste, že v období po vánočních svátcích se v domácnostech nahromadí nejvíce drobných vysloužilých elektrozařízení? Pokud vám doma překáží starý mobilní telefon, počítačová klávesnice, myš, notebook či jiné spotřebiče, můžete ho přinést na moravské derby HC PSG Zlín s Olomoucí (úterý 10. ledna). Na zápasech bude už dvě hodiny před zápasem k dispozici speciální červený stánek.

„V případě, že diváci přinesou dva staré mobilní telefony během utkání s Olomoucí, získají za ně vstupenku na utkání s Hradcem Králové hraného 13. 1. 2017. K dispozici 50 lístků. Za jakékoliv ostatní drobné vysloužilé elektro, např. počítačovou myš, klávesnici, nefunkční elektronické hračky apod., zájemci obdrží drobné propagační předměty s hokejovou tematikou,“ uvedl Daniel Hladilín z neziskové společnosti ASEKOL, která ve spolupráci se Zlínským krajem a HC PSG Zlín osvětovou kampaň pořádá. Navíc se diváci budou moci zúčastnit soutěže o poukázku na nákup elektra v hodnotě 3 000 Kč. Na místě budou rovněž k dispozici podrobné informace o rozmístění červených kontejnerů ve Zlíně v podobě praktické mapky a další informace o správném nakládání s použitými elektrozařízeními.

Pozor!  Během úterního utkání s Olomoucí budou fanoušci vpuštěni do areálu vzhledem ke zpřísněným bezpečnostním opatřením POUZE S PLATNOU VSTUPENKOU, u stánku mohou vyhrát po odevzdání elektra hokejové ceny, nebo vstupenky na utkání s Mountfieldem HK, hraného v pátek 13. 1. 2017.

V současnosti mnohem častěji pod stromečkem nacházíme dárky v podobě nové elektroniky – jako jsou mobilní telefony, tablety a další drobné přístroje. „V době po svátcích tedy více než jindy v domácnostech řešíme otázku, kam se starým elektrem. Chceme proto podpořit informovanost o rozmístění červených kontejnerů, kam mohou občané tato drobná nepotřebná elektrozařízení odkládat po celý rok,“ doplnil Hladilín.

Velké procento drobných elektrozařízení podle organizátorů akce stále končí bez užitku ve směsném komunálním odpadu. „Nadále proto budeme rozšiřovat síť stacionárních červených kontejnerů, díky nimž se zvyšuje množství drobného elektra, které putuje k recyklaci,“ doplnil Hladilín. V kraji se aktuálně nachází více než 200 červených kontejnerů a jejich počet se neustále zvyšuje. V samotném krajském městě je k dispozici 22 těchto nádob, vysloužilých elektrozařízení se obyvatelé města mohou po celý rok zbavit také ve sběrných dvorech a u prodejců elektra.
Akce navazuje na úspěšnou propagaci třídění vysloužilého elektra na dvou čtvrtfinálových hokejových utkáních HC PSG Zlín s pražskou Spartou v minulé hokejové sezoně. Kampaň tehdy aktivně oslovila více než 5 tisíc lidí, před zápasy se sesbíralo celkem 322 kusů drobných elektrozařízení, zejména mobilních telefonů, notebooků, digitálních fotoaparátů a počítačových myší, které byly předány k recyklaci.

Prezentace třídění vysloužilého elektra do červených kontejnerů:
3. 1. 2017 – Zlín, Zlínský kraj – zimní stadion Luďka Čajky, od 15:30 do 19:30 hodin
10. 1. 2017 – Zlín, Zlínský kraj – zimní Stadion Luďka Čajky, od 13:30 do 17:30 hodin

Sběrné dvory ve Zlíně:
Louky - areál Technických služeb Zlín, Zálešná, Jiráskova, Malenovice

Umístění červených kontejnerů na drobná elektrozařízení a baterie ve Zlíně:
Pod Babou, Okružní 4701, Na Výsluní 314, Plesníkova, Kúty, točna MHD, L. Váchy 498, Dukelská 4010, Václavská, Přístav 178, Mariánské náměstí, Tyršova 230, Jar. Staši 1148, Velikovská, Želechovice nad Dřevnicí, Na Kopci, Bojníkova, Okružní, Kúty 100, Potoky 800, Mostní, Březová

Další informace o akci lze najít na stránkách www.tridenijestyl.cz, podrobnosti o třídění elektrozařízení jsou rovněž k dispozici na webech www.asekol.cz a www.cervenekontejnery.cz.