Zápasová příprava startuje! Do Zlína přijede Třinec, trenér Vlach vyzkouší mladé adepty extraligového dresu

Fanoušci hokejového mistra z PSG Zlín se konečně dočkali. Hokejový půst je u konce, svěřenci trenérské dvojice Rostislav Vlach, Juraj Jurík zahájí ve čtvrtek 7. srpna sérii deseti přípravných zápasů včetně čtyř duelů v Lize mistrů před startem extraligy domácím střetnutím proti týmu Oceláři Třinec. Utkání se odehraje na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně od 18 hodin, vstupné je stanoveno na jednotnou cenu 30 korun. „Šanci dáme ukázat se mladým hráčům, zkušení mazáci dostanou volno,“ pověděl po středečním tréninku Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Berani absolvují druhý týden přípravy na ledě. Tréninky nabírají na intenzivitě, neboť Čajánek a spol. trénují v těchto dnech dvoufázově. Od úterního odpoledne mužstvo vyjelo poprvé na ledovou plochu hlavního stadionu, když předtím trénovalo v menší PSG aréně. „Do programu jsme vložili ještě posilovnu, děláme cvičení podle Tabaty. Hráči si zvykají pomalu na hokejovou výstroj, brusle. Zkrátka je to stejné jako každý rok,“ řekl nejlepší extraligový trenér předchozích dvou sezon.

Zlínští trenéři mají v přípravě na ledě kompletní 32členný širší kádr. „Do přípravy se zapojili již útočnici Dominik Matula, který byl dva týdny na zkoušce v prvoligové Jihlavě a Filip Stránský, který absolvoval reprezentační kemp týmu do devatenácti let. Trénuje s námi i brankář Tomáš Štůrala, který bude chytat i v přípravných zápasech. Do konce srpna by měl být ve Zlíně a poté uvidíme, jak to bude s jeho angažmá,“ upřesnil Vlach.

Mistry čeká první zápas od nezapomenutelného pátého finálového duelu s Kometou, po kterém slavil Zlín druhý mistrovský titul v historii české extraligy. „Do zápasu s Třincem jdeme z plného tréninku a po devíti dnech pobytu na ledě. Oceláře čeká již čtvrtý přípravný zápas a budou určitě herně lepší. Chceme vyzkoušet nové varianty složení obran i útoků. Dáme šanci především mladých hokejistům. Vyzkoušíme mladé hráče jako jsou útočníci Popelka, Kovařík, Zaremba nebo Šťastný. V brance nastoupí Libor Kašík, připraven bude Luboš Horčička,“ řekl Rostislav Vlach. Ze zkušených hráčů zůstanou v civilu zkušení mazáci Čajánek, Leška, Marušák a Žižka.

Přípravný zápas PSG Zlín – HC Oceláři Třinec se hraje ve čtvrtek 7. srpna od 18 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Vstupné činí 30 Kč a pokladny budou otevřeny na straně od Letné. Držitelé permanentních vstupenek na novou sezonu mají volný vstup.