Zavři svou branku. Berani pro mladé gólmany uspořádali kemp

Sobota 19. června patřila mladým gólmanům. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se uskutečnil jednodenní brankářský kemp pod vedením mládežnických trenérů, juniorů a Daniela Hufa z A-týmu. Účastníci ze Zlína i z okolí se rozvíjeli v několika tréninkových blocích na ledové ploše i v tělocvičně.

Kempu se zúčastnilo třináct brankářů – deset ze Zlína, dva z Uherského Ostrohu a jeden z Hodonína. Mladým hráčům se věnovali trenéři Beranů Petr Tuček s Lubošem Horčičkou, gólman A-týmu Daniel Huf a junioři Dominik Šarman a Tobiáš Synek.

„Úvodní rozcvičku si vzal na starost Dan Huf, následný program kempu jsme pak rozdělili na tři části. První hodinu na ledě jsme se zaměřili na bruslení a na brankářské dovednosti, Dan ve výstroji ukazoval klukům různá cvičení,“ přibližuje Tuček.

„Další hodinu jsme strávili v tělocvičně, na programu jsme měli postřehová cvičení a tzv. práci oko ruka s tenisáky. Pak jsme se vrátili zas na led a věnovali se střelbě. Kluci se střídali na šesti stanovištích, kde na ně stříleli hráči z juniorky a dorostu. Cílem bylo cvičit bruslení v brankovišti, zákroky ve slidu, zákroky rukou a nohou a se staršími jsme se věnovali i VH reverzu.“

Příjemným prvkem kempu bylo zapojení Daniela Hufa, Dominika Šarmana a Tobiáše Synka do vedení programu. Mladí účastníci tak čerpali zkušenosti nejen od trenérů, ale také od svých starších kolegů, které mohou pravidelně vídat v brance.

„Zavzpomínal jsem na doby, kdy jsem sám byl v pozici kluků a snil o tom, že bych jednou mohl působit ve Zlíně v extraligovém týmu. Takže to pro mě moc znamenalo a celkově jsem si kemp užil. Doufám, že jsem klukům i v něčem pomohl, poradil a že jsem je motivoval do další práce,“ hodnotil brankář Huf.

„Program byl kvalitní a bohatý, kluci měli aktivní přístup na ledě i v tělocvičně. Šlo vidět, že je kemp baví a že jdou do programu s chutí. I pro mě to byla skvělá zkušenost. Děkuji trenérům, že jsme dostali s Tobim (Tobiáš Synek) možnost vyzkoušet si novou roli. Doufám, že jsme obstáli a pomohli mladým klukům se dál zdokonalovat,“ doplnil gólman juniorů Šarman.

Fotogalerie