Zdeněk Okál po výhře v Olomouci: Zlepšili jsme nasazení a bojovnost

Útočník PSG Berani Zlín Zdeněk Okál řádil na ledě a dvěma góly rozhodl odvetný zápas série předkola play off s Olomoucí. Byl hlavní postavou druhé moravské bitvy, Berani vyhráli 3:1 a srovnali stav série. „Zlepšili jsme nasazení, bojovnost a jako tým jsme šli do souboje s Hanáky srdcem,“ pověděl devětadvacetiletý forvard.
Zlínský bojovník a srdcař byl hlavní postavou zlínské výhry. V 17. minutě otevřel střelecký účet duelu, druhý gól přidal v polovině třetí třetiny zásluhou využité přesilovky. „Při první brance soupeř rozehrával po levé straně, hráči si mě nevšimli, vypíchl jsem kotouč a bekhendem jsem to tam vhodil,“ líčil Okál úvodní střelecký úspěch.

Berani nevyužili v komorní atmosféře dvě dlouhé přesilové hry pět na tři. „Občas se to stává, rozhodují maličkosti a netrefíte to správné místečko. Naštěstí se puky pak odrazily na naše hokejky a padly nám tam dva góly,“ pověděl zlínský odchovanec.

Série předkola play off hraná na tři vítězná utkání by se měla přesunout ke dvěma zápasům do Zlína, pokud nezasáhne vyšší moc. „Doma zabojujeme v před brankovém prostoru, je potřeba nahazovat kotouče do útočného pásma. Oba týmy jsou nyní na tom stejně a věřím, že se nakonec budeme radovat my,“ řekl Okál.

Koronavirus vystavil stop fanouškům a druhá bitva na moravském ledě se odehrála v tiché atmosféře bez jediného diváka v hledišti. Hokej pláče. „Nedá se nic, děje se to v celém světě. Jsme profesionálové a musíme se podle toho chovat. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že se nebude hrát. Doufám, že to nebyl poslední zápas sezony,“ uzavřel Zdeněk Okál.

Zdeněk Okál s kotoučem na holi v duelu předkola play off s Olomoucí, vlevo Vilém Burian. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
PSG Berani Zlín