Zdeněk Okál podepsal ve Zlíně víceletou smlouvu!

Extraligový klub PSG Berani Zlín pokračuje v budování kvalitního hráčského kádru pro příští sezonu a hlásí podpis smlouvy s dalším hráčem. Útočník Zdeněk Okál se dohodl s vedením klubu na dlouholetém kontraktu. Hokejový klan Okálů bude ve zlínské sestavě zastoupen i v následujících letech.
„Je velmi potěšující informací, že jsme se dohodli se Zdeňkem na víceleté smlouvě. Má ke zlínskému hokeji nebývale pevný vztah a je příkladem neúnavného bojovníka a „srdcaře“. Dlouhodobě prokazuje ve zlínském dresu svou extraligovou kvalitu a jsem rádi, že bude tady působit delší dobu. V minulosti ho zbrzdila nešťastná zranění, ale vždy se vrátil zpátky a v plné formě,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Zdeněk Okál v základní části letošní extraligy nastoupil k 42 zápasům, ve kterých nasbíral celkem 26 kanadských bodů za 11 gólů a 15 asistencí. V předkole play off s Olomoucí se postaral dvěma góly o srovnání série. „Jako rodilý Zlíňák bylo pro mě stěžejní podepsat novou smlouvu právě tady. Vůbec jsem nepřemýšlel nad jinou variantou, neboť mám zde rodinu a perfektní zázemí. Setrvání ve Zlíně bylo na prvním místě i kvůli skvělým fanouškům. Patří jim velké poděkování,“ řekl Zdeněk Okál, jehož otec úspěšně hrál nejvyšší soutěž za Zlín a strýc Miroslav patří k ikonám hokeje v Baťově města a jako kapitán přivedl mužstvo na jaře 2004 k prvnímu mistrovskému titulu.

Zdeněk Okál (narozen 8. července 1990) odehrál během devíti extraligových sezon výhradně ve zlínském dresu celkem 369 zápasů, ve kterých zaznamenal 133 kanadských bodů za 70 gólů a 63 asistencí. Na svém kontě má rovněž 72 zápasů v první lize za týmy Třebíče, Hradce Králové, Šumperka a Havířova s bilancí 37 bodů za 18 gólů a 19 asistencí. Nastupoval za mládežnické reprezentační výběry České republiky.

Okál se radoval se Zlínem na jaře 2014 ze zisku mistrovského titulu. Rok předtím vybojoval stříbro a byl vyhlášen nejlepším nováčkem roku v extralize, když vstřelil rozhodující góly v sériích play off s Vítkovicemi a Třincem. 

Zdeněk Okál bude nadále oblékat extraligový dres zlínských Beranů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT