Zemřel bývalý hokejista a trenér mládeže Hugo Jokl

V neděli 19. července 2020 zemřel ve věku nedožitých 85 let pan Hugo Jokl, bývalý hokejista Jiskry Gottwaldov, TJ Gottwaldov B a dlouholetý trenér mládeže ve Zlíně. Ve dvojici s Václavem Karlíkem dovedl z pozice kouče k titulu mistrů ČSR v sezoně 1971/72 starší žáky tehdejšího Gottwaldova.
Hugo Jokl se zúčastnil v závěru loňského roku jako pozvaný host setkání bývalých hráčů a funkcionářů klubu u příležitosti přijetí nových členů do Síně slávy zlínského hokeje. Největšího trenérského úspěchu dosáhl se zlínskými žáky v roce 1972. V mistrovském týmu starších žáků tehdy hráli například Zdeněk Venera, Zdislav Tabara, Jaroslav Stuchlík mladší nebo Petr Šivic. Vychoval řadu skvělých hráčů a trénoval dále reprezentanty Rostislava Vlacha a Antonína Stavjaňu. Získal medailové úspěchy dále u mladších žáků nebo dorostu.

O skonu bývalého zlínského hokejisty a trenéra informoval redakci Pavel Paprskář, který se věnuje historii zlínského hokeje.

Poslední rozloučení s panem Hugo Joklem se koná v pátek 24. července v 11:00 hodin ve smuteční síni Městského hřbitova v Otrokovicích-Kvítkovicích.

Čest jeho památce!