Zimní stadion aplaudoval jubilantům Síně slávy zlínského hokeje

Extraligový zápas Zlína s Mladou Boleslaví měl slavnostní úvod. Zlínský hokejový klub prostřednictvím jednatele Jiřího Marušáka pogratuloval dvěma jubilantům, svým bývalým hráčům, trenérům a členům Síně slávy zlínského hokeje. Horst Valášek přesně v den utkání s Bruslaři slavil 80. narozeniny a Stanislav Přikryl během letošního léta 75 let. Oba sklidili bouřlivé ovace a dlouhotrvající potlesk fanoušků z ochozů.
HORST VALÁŠEK (1941) zvládl napsat neuvěřitelný hokejový život. Kariéru strávil v brance, na její úvod proti němu stály hvězdy jako Bubník, Konopásek či Zábrodský, v jednom týmu se v Jihlavě potkal s Jiřím Holíkem nebo Václavem Nedomanským. Do Zlína se dostal v roce 1966, po konci kariéry 1977 se dal na trénování. Začal u zlínské mládeže, přes Německo se pak dostal k životní štaci ve Vsetíně. S týmem postoupil do extraligy a hned získal titul a vzápětí další. Po něm ho to táhlo zpět do Zlína, kde však na lavičce vydržel jen pár měsíců. Kariéru kouče ukončil po čtyřletém působení v Německu v roce 2004.

STANISLAV PŘIKRYL (1946) v dresu tehdejšího TJ Gottwaldov debutoval mezi muži v roce 1967, kariéru však musel ukončit celkem brzy, již za deset sezon. Většinu strávil ve Zlíně, šest let z toho v nejvyšší soutěži. Následně se angažoval úspěšně jako trenér, několik let působil u zlínského A týmu jako hlavní trenér nebo asistent trenéra. Hodně se věnoval také mládeži a působil rovněž ve funkci sportovního manažera. Dlouhá léta byl ve vedení klubu jako člen prezídia a představenstva.

Horste a Stanislave, pevné zdraví, hodně pohody a spokojenosti do dalších let!
 
Stanislav Přikryl a Horst Valášek přijímají gratulaci od zastupujícího kapitána extraligového týmu Bedřicha Köhlera. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT  
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera