Zlatí hoši z Itálie. Zlínští hráči mají titul z MS v inline hokeji

Čeští junioři jsou opět mistry světa v inline hokeji. Stejně jako loni v Argentině, tak i letos uspěli a domů si dovezli zlaté medaile. Tentokrát však neztratili na turnaji ani bod! Jedná se o sedmý titul mistrů světa za posledních osm let. A stejně jako loni, i letos u toho nechyběli zlínští hokejisté.

PSG Zlín měl na turnaji tříčlenné zastoupení. Brankoviště střežili Daniel Huf a Michal Kořének. V poli se pak prezentoval Daniel Gazda. Členem týmu byl i Nicolas Werbik, zlínský odchovanec, který nyní působí v kanadské juniorské lize QMJHL.

"Sešla se opravdu super parta a v týmu panovala pohoda. Nehráli jsme jako jednotlivci, ale jako tým a v tom je velká síla. Všichni hráli pro tým. Kluci obětavě skákali do střel, za což jim patří velké dík. Hodně mi tím pomohli," vzkazuje spoluhráčům z národního týmu gólman Daniel Huf, jenž si zachytal ve finálovém zápase proti Itálii.

Český tým v boji o zlato vyhrál těsně 5:4. "Máme zlaté medaile na krku, takže pocity jsou neskutečné," líčil v kabině po vítězném finále útočník Daniel Gazda. "Kvůli tomuto inline hokej hraji. Je to výborný pocit. Nejlepší na světě," radoval se Gazda, který na turnaji zaznamenal čtyři asistence.

Ve skupině se Češi utkali postupně se Slovinskem (3:2), Namibií (13:3), Kanadou (5:2) a Kolumbií (8:2). Ve všech zápasech odešli jako vítězové a stejně tomu bylo i v play-off. Ve čtvrtfinále smetli USA v poměru 9:3, v semifinále odstavili Švýcary po výhře 3:1 a nakonec zdolali i domácí Italy.

"Finále s Itálií bylo hodně náročné, protože Italové se prezentovali kvalitní a bojovnou hrou až do posledních vteřin. Uměli si vytvořit spoustu gólových šancí, ale většinu jsem jim pochytal," těšilo Hufa. "Opravdu těžké zápasy však byly i s Kanadou, Amerikou a Švýcarskem," připomíná zlínský gólman, že i přes všechna vítězství, to nebyl lehký šampionát.

O to raději však na něj budou všichni hráči vzpomínat. "Poslední sekundy finále byly úžasné. Hrála se přesilovka Italů 5 na 3. Chybělo sedm sekund do konce a vhazovalo se přede mnou. Vyhráli jsme buly a vyhodili kotouč na druhou stranu. Když pak zazněla siréna, byl to nepopsatelný pocit! Něco neuvěřitelného. Byl jsem opravdu moc šťastný. Je to pro mě obrovská zkušenost a zážitek, který mě motivuje k tomu, abych na sobě dál pracoval," říká nadšený Huf.

Zároveň s turnajem juniorů, hrály i české ženy. Ve výběru českého týmu nechyběla ani zlínská hráčka Natálie Mlýnková. Ta si ale domů medaili bohužel nepřivezla. V semifinále české hráčky prohrály 0:4 s USA a v zápase o bronz těsně podlehly Francii. Konkrétně 1:2 po prodloužení. Mlýnková si na turnaji připsala dva góly a jednu asistenci.

Zápasy národního týmu na MS:

Skupina A:

Česko – Slovinsko 3:2
Namibie – Česko 3:13
Česko – Kanada 5:2
Kolumbie – Česko 2:8

Čtvrtfinále:

Česko – USA 9:3

Semifinále:

Česko – Švýcarsko 3:1

Finále:

Itálie – Česko 4:5