Zlín se dohodl s Olomoucí na výměně. Přichází Ostřížek za Romana Vlacha

Extraligový klub PSG Zlín se dohodl na hráčské výměně s Olomoucí. Oba kluby mění po vzájemné dohodě hráče do konce letošní sezony 2016/2017 (do 30. dubna). Do Zlína přichází útočník David Ostřížek, opačným směrem míří forvard Roman Vlach. Šestadvacetiletý Ostřížek představuje silového, velmi dobře fyzicky vybaveného hráče. Nastoupí ve zlínském dresu s číslem 18 poprvé již při pátečním výročním zápase s Hradcem Králové.

Šestadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku (narozen 1. října 1990) odehrál v extralize celkem sedm sezon v týmech Třince, Komety Brno a Olomouce. V nejvyšší soutěži nastoupil k 206 zápasům a vstřelil 17 golů. V letošní sezoně má během 31 zápasů v dresu Hanáků na svém kontě 14 kanadských bodů za 3 branky a 11 asistencí a v produktivitě Olomouce mu patří šestá příčka. Ostřížek působil i ve třech klubech první ligy, nejvíce zápasů odehrál za tým Horácké Slavia Třebíč. Jedná se o typ urostlého útočníka, neboť měří 190 cm a váží kolem devadesáti kilogramů. Úspěšně působil i v reprezentační dvacítce.

Zlínský odchovanec Roman Vlach si zahraje extraligu v dresu čtvrtého klubu. Vedle Zlína působil v Liberci a Karlových Varech. Na svém kontě má během devíti sezon 466 extraligových zápasů a 85 branek. V letošní sezoně posbíral 13 kanadských bodů za 8 gólů a 5 asistencí a patřila mu sedmá příčka v klubové produktivitě. 

Iniciativa k hráčské výměně vzešla ze strany Hanáků a vedení zlínského klubu s ní souhlasilo. Změna může Romanu Vlachovi prospět v pozitivním světle a posunout ho výše v jeho hokejové kariéře. "Výměna vyplynula ze současné situace obou klubů. Pro nás je David vhodným typem hráče, silově disponovaný. Pro Romana se naskýtá šance, ukázat se v jiném klubu," řekl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Útočnik Roman Vlach bude oblékat do konce letošní sezony extraligový dres HC Olomouc. 

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera