Zlín vyhrál v bitvě o finále s Třincem dvakrát na nájezdy, tentokrát se karta obrátila

Zatímco hokejisté PSG Zlín vyhráli v jarním semifinále play off na samostatné nájezdy oba zápasy na třineckém ledě, v letošní sezoně se karta obrátila. Oceláři zvládli tuto dovednostní soutěž na zlínském ledě lépe. Beranům nepomohli v rozstřelu ani tajné triumfy v podobě náhradního gólmana Libora Kašíka, nedoléčeného útočníka Antonína Honejska nebo netradičního nájezdníka, kapitána Petra Čajánka. Přesto Zlín v letošní sezoně z pěti zápasů, které došly až do nájezdů, tři vyhrál. Porazil Litvínov, Brno i Chomutov, neuspěl pouze s Kladnem a nyní s Třincem.
"Samostatné nájezdy jsou vždy loterie a musíte mít i štěstíčko na své straně," pověděl Juraj Jurík, druhý trenér PSG Zlín. Berani nasadili podobně jako v zápase v Chomutově na nájezdy náhradního brankáře Libora Kašíka, nicméně tentokrát to bonusový bod nezajistilo. Jediným úspěšným exekutorem nájezdu se stal dvaačtyřicetiletý veterán Jan Peterek, který kličkou přelstil Kašíka."Penaltám se věnujeme hodně v tréninku. Útočníky to baví, a proto zařazujeme nájezdy do tréninků cíleně. Přineslo nám to ovoce, ale samozřejmě je to většinou o zručnosti, štěstí a formě gólmana. Dnes se tyto atributy přiklonily na naši stranu," uvedl Jiří Kalous, trenér Třince.


I. série: Brankář Libor Kašík vychytal Jiřího Polanského, kterému klička nevyšla.I. série: kapitán Petr Čajánek zkusil bekhendový blafák na Šimona Hrubce, ale neúspěšně.
II. série: kanonýr Martin Růžička trefil jen Libora Kašíka.
II. série: Petr Holík trefil pouze pravý beton gólmana Šimona Hrubce.
III. série: Peterek zavěsil...III. série: Antonín Honejsek zkoušel procedit puk mezi Hrubcovy betony, ale třinecký gólman úspěšně zasáhl holí.