středa 30. ledna 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlín vyšel poprvé v letošní sezoně s třineckými Oceláři bez bodů

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v dohrávce 40. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 1:2. Berani nezískali poprvé ve vzájemných zápasech s úřadujícím vicemistrem v letošní sezoně ani bod, zatímco Slezané po pěti utkáních nad neoblíbeným soupeřem zlomili čekání na tříbodové vítězství. Oceláři se ujali ve vyrovnaném duelu vedení v 7. minutě, Zlínští srovnali za sedm minut stav. Domácí dali na začátku druhé třetiny přesilovkový gól, který byl nakonec rozhodujícím momentem zápasu. Žižka a spol. bojovali, ale vyrovnat se jim přes veškerou snahu nepodařilo. Jediný gól zaznamenal Daniel Gazda. Premiérový extraligový zápas mezi seniory odehrál osmnáctiletý obránce Matyáš Hamrlík, syn zlínského trenéra a legendy Martina Hamrlíka. Zlínští hokejisté zůstávají mimo desítku, která zaručuje předkolo play off. Vrátit se na postupovou pozici ale mohou již v pátek 1. února, kdy se utkají na domácím ledě s Litvínovem.