Zlínský odchovanec na prahu NHL. Brankáře Hamrlu draftovala Carolina

Vstupním draftem do zámořské NHL po čtyřech letech opět prošel hráč, jehož mládežnická kariéra je výrazně spjatá s Berany. Stal se jím karlovarský gólman Patrik Hamrla, který ve Zlíně hokejově vyrostl. Na 18letého mladíka ukázal ve třetím kole klub Carolina Hurricanes.
Carolina si zvolila Hamrlu z celkové 83. pozice. Mezi brankáři byl pátý, mezi Čechy dokonce druhý za Stanislavem Svozilem. Práva na zlínského odchovance si zamluvil mladý ambiciózní tým, v kádru Hurricanes v současnosti působí dva čeští hokejisté – gólman Petr Mrázek a útočník Martin Nečas.

„Jsem rád, že to vyšlo. Byl to skvělý pocit vidět své jméno takhle vysoko, nečekal jsem, že bych mohl být vybraný ve třetím kole. Carolina je pro mladého brankáře skvělá, tým se buduje od mladých hráčů. Těším se, že budu pod vedením organizace dál růst a zdokonalovat se,“ líčí draftovaný gólman své dojmy.

Hamrlovy hokejové začátky jsou spjaté se žlutomodrým dresem, ve Zlíně prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do dorostu, devět zápasů odehrál také za juniory. V 16 letech se přesunul do Karlových Varů, do svého současného působiště.

Talentovaný brankář se pravidelně účastní reprezentačních akcí, jako týmová trojka byl letos na mistrovství světa do 18 let. Hamrlovo jméno zaznělo už během jara na dvou zámořských mládežnických draftech – do americké USHL (Waterloo Black Hawks) a do kanadské CHL (Rimouski Océanic).

Hamrla se stal v pořadí 27. hokejistou, který prošel vstupním draftem do NHL a jehož mládežnická léta jsou alespoň částečně spjatá se zlínským klubem. Zařadil se po bok hráčů, jako jsou Petr Čajánek, Tomáš Žižka, Roman Čechmánek nebo Martin Hamrlík.

Dosud posledním zlínským hráčem na draftu byl Filip Chytil (New York Rangers, 1. kolo v roce 2017), vůbec nejvýše draftovaným Beranem se stal v roce 1992 Roman Hamrlík, kterého si vybrali Tampa Bay Lightning jako celkovou jedničku.

Patrik Hamrla v dresu zlínského dorostu
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín