Zlínští gameři ve virtuální extraligové sezoně bojují o play off


Extraligová sezona bez větších potíží probíhá i na virtuálních kolbištích, kde každý tým reprezentuje trojice hráčů, tzv. gamerů. V zlínském dresu druhým rokem nastupují David "Mikin" Mikoška a Jakub "JohnLeclair" Baďura, třetím do party se pro aktuální ročník stal v draftu Pavel "Píkej" Kail.

"V lize jsem už druhou sezónu, podařilo se mi sestavit výrazně lepší tým, více se mi daří, cítím se mnohem lépe než loni. Na nové spoluhráče si nemůžu stěžovat, kluci mě přijali v pohodě, sedli jsme si určitě lidsky i herně. Potěšilo mě, že jsme v týmu nasazení tři, oproti loňským dvěma členům, s tím souvisí systém zápasů 2 na 2, který mě hodně baví a vyhovuje mi. Tlak na hráče je určitě nižší než v loňské sezóně, kdy měl každý individuální zápas a sčítali se góly," shrnul své dosavadní působení ve zlínském dresu gamer Pavel "Pikej" Kail, předsezónní posila týmu Beranů, u které jsou k vidění zápasy bohaté na góly. Dvakrát už jsme letos dokonce byli svědky 9gólového přídělu do sítě soupeře.

Naposledy se tak stalo například v moravském derby proti Kometě, kdy Zlíňáci svého tradičního soupeře porazili poměrem 3:2. I v dalším střetnutí naše Berany čeká moravský soupeř, u herních konzolí zasednou proti Olomouci. Toto klání můžete dokonce sledovat živě, dnes 4. února od 18:30, na oficiálním Twitch kanálu EHL.


Sestava zlínských gamerů: Zleva Mikin, Píkej, JohnLeclair. Zdroj: esporthokej.cz

"Zatím můžeme být s počtem bodů spokojení. Máme super tým. S Kubou se znám z loňského ročníku, nováček Pikej skvěle zapadl a odvádí dobré výkony. Co nás mrzí je těsná prohra s obhájcem titulu a debakl s Pardubicemi. Máme ale dobrou šanci dostat se do play off, pokud navážeme na 3 body s Brnem i proti Olomouci, budeme k postupu ještě blíž," zhodnotil dosavadní působení Zlína v Enyaq hokejové lize lídr týmu, David Mikoška alias Mikin. A jeho slova potvrzuje i postupová matematika. Zlínští gameři se aktuálně nachází na postupové příčce spolu s dalšími třemi týmy, Olomouc se navíc v případě bodového zisku na tuto čtveřici může dotáhnout. Kompletní tabulka EHL je k vidění zde.