Změny v kádru mistra: přichází Žižka, Roman Vlach, odchází Zámorský, Honejsek a Melenovský

Úřadující mistři z PSG Zlín oznámili na tiskové konferenci změny v hráčském kádru na další extraligovou sezonu 2014/2015. Kádr nového českého šampiona opouští reprezentační obránce Petr Zámorský a útočníci Antonín Honejsek (oba odchází do finského týmu Blue Espoo) a Marek Melenovský. Do týmu mistrovského Zlína se vrací obránce Tomáš Žižka z brněnské Komety a útočník Roman Vlach z Karlových Varů, oba podepsali víceleté smlouvy. Vedení klub oficiálně potvrdilo účast v obrozené hokejové Lize mistrů, Berani poznají jména soupeřů 21. května po losování v dějišti světového šampionátu v Minsku. Letní příprava nových šampionů odstartuje v pondělí 19. května a potrvá do 4. července, přičemž se počítá opět s kondičním soustředěním v Turecku.

Z kádru mistrovského Zlína odchází reprezentační obránce Petr Zámorský. Světový šampionát v Bělorusku bude poslední akcí, které se zúčastní jako hokejista PSG Zlín. Jednadvacetiletý obránce měl ve smlouvě klauzuli o podmínkách, za kterých může mateřský klub opustit. Odchází do finského klubu Blue Espoo podobně jako útočník Antonín Honejsek. "Počítali jsme s tím, že Petr Zámorský odejde. Z útočníků nás opouští Antonín Honejsek, kterého Finové chtěli vykoupit již v lednu. Odchází i útočník Marek Melenovský, který neobdržel novou smlouvu. Markovi za všechno děkujeme, ale chceme do týmu zapracovat další mladé hráče. Jednáme však s Markem o spolupráci, která by mu umožnila zůstat v bližší vazbě se Zlínem podobně jako v uplynulé sezoně se Štůralou,“ vysvětlil Mgr. Patrik Kamas, jednatel klubu.

Nové smlouvy z obránců podepsali Martin Matějíček, Oldrich Kotvan a zkušený Jiří Marušák. Otazník visí nad veteránem Radimem Tesaříkem, který měl zdravotní potíže a v play off odehrál jen čtyři duely. O jeho dalším angažmá ve Zlíně rozhodne především jeho aktuální zdravotní stav. Z brankářů zůstává v kádru osvědčené mistrovské trio Libor Kašík, Luboš Horčička a Tomáš Štůrala. Všichni jsou pod platnou smlouvou. „Určitě najdeme způsob, jak využít všechny tři gólmany podobně jako v uplynulé sezoně. Chceme, aby byli v permanenci a připraveni pro extraligové starty,“ upřesnil Kamas.

Klub uplatnil opci z útočníků na kanonýra Jaroslava Balaštíka a dále na Zdeňka Okála, Michala Popelku a Lubomíra Kovaříka. Nové smlouvy podepsali Pavel Kubiš, Filip Čech a Tomáš Fořt. Trenérský realizační tým se nemění, opce byla uplatněna na Juraje Juríka, nové smlouvy dostanou Richard Hrazdíra i Martin Hamrlík.

Zkušený obránce Tomáš Žižka z brněnské Komety.
 
Mistrovský kádr PSG Zlín posílí dva odchovanci. Z Komety Brno přichází zkušený bek Tomáš Žižka, z Karlových Varů se vrací útočník Roman Vlach. Oba podepsali dvouleté smlouvy s roční opcí. "Máme vyhlédnuté ještě jedno jméno, které by mohlo nahradit na křídle Honejska, ale nechceme kupovat hotové hráče. Soupisku máme momentálně dost širokou, abychom zvládli náročný program, který nás čeká v další sezoně. Suchá příprava začne v pondělí 19. května a budeme trénovat až do 4. července. Mladší hráči do pětadvaceti let zahájí přípravu již ve čtvrtek 15. května. V červenci hráče čeká třítýdenní dovolená, na led půjdeme 28. července,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.
 
Berani staví tým momentálně bez kapitána Petra Čajánka, na jehož vyjádření o pokračování či zakončení úspěšné kariéry se čeká. Trenér Vlach vyzkouší v přípravě další mladé hokejisty. Příležitost dostanou například juniorští útočníci Filip Stránský, Dominik Matula, Miroslav Zaremba, osmnáctiletý talent Dominik Hladiš nebo přerovský David Šťastný. "Mladší ročníky jsou slabší, ale vyzkoušíme v loňské sezoně dorostence Dominika Hladiše, který splňuje naše požadavky. Jednáme ještě o jednom mladém obránci, splňuje kritérium, jenž platí od poslední sezony,“ řekl jednapadesátiletý Vlach.
.
Útočník Roman Vlach se vrací domů z HC Energie Karlovy Vary.

Tisková konference mistrovského extraligového týmu PSG Zlín, na které byly oznámeny změny v hráčském kádru Beranů.
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín