Zpátky do Zlína a do kabiny jsem se těšil, tvrdí Lukáš Vopelka


Svou první celou sezonu v dresu s Beranem má před sebou čerstvě 25letý útočník Lukáš Vopelka. Důrazný křídelník přišel v průběhu sezony z Košic, ihned se usadil v první formaci a ukázal, že kromě důrazu a výbušnosti dokáže nabídnout i sílu palebnou. S 11 zásahy v 37 utkáních se stal nejlepším zlínským střelcem.

Lukáši, jak probíhal odpočinek po náročné sezoně? 

"Dal jsem si asi jen deset dní úplné volno, pak jsem už začal normálně trénovat, abych nic nepodcenil a byl ready na další sezonu. Obecně se asi dá říct, že moc odpočívat nevydržím."  

Jak jsi trávil volný čas doma v Budějovicích? 

"Jak už jsem říkal, hodně volného času jsem strávil tréninkem. Zbývající volno jsem se snažil využít s rodinou. Loni jsem si jich moc neužil, z Košic i Zlína je to do Budějovic trochu z ruky, zvlášť při nabitém programu."

Děláš mezi sezonami i další sporty?

"Upřímně ani moc ne. Tím mým tréninkovým plánem na to nebyl úplně prostor. Maximálně si s přítelkyní vyjedeme na kole nebo pěšky na nějaký výlet, máme takový aktivní odpočinek."

V pondělí začala letní příprava, těšil ses zpátky do zápřahu? 

"Určitě ano. Hodně jsem se těšil i do kabiny na kluky, neviděl jsem je prakticky od konce sezony, tím že jsem byl doma v Budějovicích. Zní to jako klišé, ale tady ve Zlíně je vážně skvělá parta, takže jsem se zpátky upřímně těšil."

 
Hned při prvním startu proti Plzni se Lukáš Vopelka dokázal prosadit. Nakonec se zastavil na 11 zásazích. Foto: Dejfoto David Peška.

Ty jsi přišel do Zlína loni v průběhu sezony, jak bys to zhodnotil čistě z osobního pohledu?

"Ze začátku to bylo takové dost divoké. Předsezonní testy v Budějovicích, potom působení v Košicích. Nakonec jsem se vlivem všech okolností dostal do Zlína, a konečně jsem se začal cítit dobře, sedlo mi to tady. Chytil jsem se bodově, padalo mi to do branky, z tohoto pohledu jsem byl velmi spokojený a jsem rád, že tady budu pokračovat i nadále.

Čeká tě první kompletní ročník, jaká jsou očekávání? 

 "Všichni víme, že se ten uplynulý ročník vůbec nepovedl. Očekávání a zároveň cíle jsou jasné, nehrát tak na chvostu tabulky jako loni. Odprostit se od toho a už se do takové situace vůbec nedostat. 

Na čem je tedy potřeba zapracovat, ať se Zlín pohybuje v tabulce výš? 

"To je těžká otázka, to nám musí říct především trenéři. Z mého pohledu bych ale zmínil předbrankový prostor, ať už v našem obranném pásmu, kde musíme kralovat a nenechat soupeře hrát, nebo v útočném pásmu, kde za těmi góly musíme drze jít a porvat se o vítězství.


Boj v předbrankovém prostoru není v případě Lukáše Vopelky jen pouhá fráze. Silový útočník i díky tomuto atributu dává ve Zlíně góly. Foto: Dejfoto David Peška.

Co si naopak do boje v další sezoně vzít jako pozitivum?

Asi určitě tu partu, která je v kabině. Jsem tu sice krátce, ale co jsem poznal, tak tým funguje, drží při sobě a táhne za jeden provaz. Od toho se určitě dá odrazit.