Zranění v brankovišti pomůžou zacelit Holík s Postavou

A-tým zlínských Beranů se rázem ocitl bez dvou brankářů, jednička Libor Kašík bude zřejmě mimo delší dobu kvůli přetrvávajícím potížím s třísly, po nedělním utkání se Spartou je na marodce také Daniel Huf, kterého trápí kotník. Ačkoli by jeho zranění nemělo být vážnějšího charakteru, několik dní do hry nezasáhne. Pomoc proto přichází z nedalekého Přerova.

Post dočasné jedničky rázem připadne mladému gólmanovi Michalu Kořénkovi, který si v letošní sezóně bohužel pořádně nezachytal. Do soutěžního utkání nastoupil po dlouhých pěti měsících, naposledy se představil během přípravného Generali Česká Cupu. Proti Spartě si navíc odbyl extraligovou premiéru. Dnes v Hradci se ale mezi třemi tyčemi představí znovu.

"Je pro nás teď velmi důležité, že Michal Kořének dokázal právoplatně nahradit Dana Hufa a počínal si v brance proti Spartě velmi dobře. Obstál se ctí a dokázal, že do týmu patří. Musí to být pro něho povzbuzení," vyjádřil se po vynucené změně brankářů v nedělním utkání hlavní trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda. A skutečně, hned první střela z hole sparťanského Tomáška sice skončila v síti, Michal ale poté předvedl 21 dobrých zákroků a s úspěšností 91,30 procent proti ofenzivně nejsilnějšímu týmu ligy rozhodně nezklamal.

Pomoc přichází znovu z prvoligového Přerova. Dvojkou kryjící záda Kořénkovi bude pro dnešní utkání 21 letý Martin Holík, který má na kontě v letošní sezóně 6 startů v Chance lize. Připravený bude také další mladík, 18letý Michal Postava, chytající ze začátku sezóny převážně za juniorku brněnské Komety. V Chance lize má na kontě jeden start, odchytaných 45 minut s čistým kontem. 

 

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín