úterý 14. září 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zápas jako na houpačce, nakonec tři body za výhru brali Jihočeši

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 3. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě s týmem HC Motor České Budějovice 3:4 a v nové sezoně stále čekají na vítězství. Motor po loňském návratu do nejvyšší soutěže vyhrál na zlínském ledě třetí zápas v řadě. Důležitý souboj pro oba týmy byl plný zvratů. Jihočeši se ujali již vedení již ve 3. minutě, Berani duel otočili a v polovině utkání vedli 3:2. Nejlepší hráč na ledě Milan Gulaš svým druhým gólem ještě ve druhé třetině srovnal stav. Rozhodující gól zápasu přišel v 49. minutě, vítěznou branku vstřelil obránce Jan Štencel. Branky Zlína dali Štěpán Fryšara, Jan Svoboda a Martin Novotný. V sestavě scházeli zranění Ondřej Němec, Antonín Honejsek a nemocný Lukáš Vopelka. Týmu vypomohl útočník Jan Svoboda z Přerova. Berani pokračují v sérii utkání na ZS Luďka Čajky, v pátek 17. září změří síly s Vítkovicemi, začátek v 17:30 hodin.

3:4
(0:1, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. min Fryšara (Šlahař, Ferenc), 24. Jan Svoboda (Hejcman, Žižka), 30. M. Novotný (Hejcman, Jan Svoboda) - 3. Mat. Toman (Holec, Bindulis), 24. Gulaš, 34. Gulaš (Pech), 49. Štencel (J. Ondráček, Pech). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 0:2. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 582. Střely na branku: 36:32. Zblokované střely: 18:15. Hity: 5:9. Vhazování: 28/63 (44%) - 35/63 (56%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Berani Zlín: Kašík - Suhrada, Žižka, Ferenc, Trška, Gazda, M. Novotný, Dluhoš - Kubiš (A), Fořt (C), T. Mikúš - Šlahař, Fryšara, Okál - Sebera, P. Sedláček, Köhler (A) - Karafiát, Hejcman, Jan Svoboda. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Motor České Budějovice: Hrachovina - Bindulis, Vráblík, Bučko, Piskáček (A), Štich, Slováček, Štencel - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Gulaš (C), Pech (A), J. Ondráček - Valský, Voženílek, Venkrbec - Holec, Mat. Toman, M. Beránek. Trenéři: Modrý, P. Martinec, Fousek, S. Hrubec.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jan Svoboda - Milan Gulaš.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Zaskočil nás gól soupeře hned na úvod. Zmrazilo nás to a byli jsme z toho hodně dole. Řekli jsme si o přestávce, že musíme přidat na brusleni a soubojích. To se nám povedlo, vrátili jsme se do zápasu. Nebyli jsme horší tým, ale bohužel závěrečný brejk soupeř proměnil. Těžká porážka nás mrzí, neboť jsme měli na to, abychom bodovali. V sestavě nám chybí Honejsek, Vopelka, oba snad už v pátek budou k dispozici, Ondra Němec ne. Hledali jsme výpomoc v Přerově, nabízel se Honza Svoboda. Rozhodně nezklamal, týmu hodně pomohl a nakonec dal i gól."

Jaroslav Modrý (hlavní trenér HC Motor České Budějovice): "Našli jsme cestu, jak vyhrát. Byly tam dobré momenty, měli jsme dobrý začátek, ale ve druhé třetině jsme ztratili vedení. Zlín je kvalitní mužstvo, dobře bruslili, napadali, dostali nás pod tlak. Vzali nám pak vedení, ale podařilo se nám rozhodnout zápas na naši stranu."