pátek 17. září 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani stále čekají na výhru, doma nestačili na Vítkovice

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 4. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě s týmem HC Vítkovice Ridera 3:6 a v letošní sezoně stále čekají na vítězství. Zlínští v utkání dokázali třikrát odpovědět na vedení hostů zásluhou tří využitých přesilových her, ale na čtvrtý gól Vítkovic již nenašli recept. Výhru Ostravanů podtrhli ve třetí třetině druhými góly v zápase Lukáš Krenželok a Roberts Bukarts. Branky Zlína dali Tomáš Mikúš, Tomáš Fořt a Pavel Kubiš. V sestavě domácích chybělo kvarteto marodů - Ondřej Němec, Antonín Honejsek, Lukáš Vopelka a Jakub Ferenc. Zlín hraje v neděli 19. září doma s Hradcem Králové, začátek v 15:30 hodin.

3:6
(1:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. min T. Mikúš (Trška), 24. Fořt (T. Mikúš, Trška), 31. Kubiš (T. Mikúš, Fořt) - 15. Bernovský (Chlán, Krejsa), 21. Roberts Bukarts (Flick, R. Polák), 25. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Marosz), 33. Fridrich (Svačina, Galvinš), 47. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Marosz), 57. Roberts Bukarts (Marosz, Svačina). Rozhodčí: Šír, Obadal - Pešek, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 856. Střely na branku: 21:41. Zblokované střely: 17:24. Hity: 5:6. Vhazování: 21/55 (38%) - 34/55 (62%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.

PSG Berani Zlín: Kašík - Suhrada, Žižka, Dluhoš, Trška, Gazda, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), Fořt (C), T. Mikúš - Šlahař, Fryšara, Okál - Karafiát, P. Sedláček, Köhler (A) - Chludil, Hejcman, Sebera. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš - R. Polák (C), Plášil, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, Koch, Machů - Kalus, Flick, R. Bondra - Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok (A) - Svačina, Dej, Fridrich - Krejsa, Chlán, Bernovský. Trenéři: Holaň, Philipp, Šimíček, Prusek.

Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: https://www.onlajny.com/match/index/date/2021-09-17/id/339466

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Mikúš - Roberts Bukarts.

Nejlepší tři hráči podle www.beranizlin.cz: Roberts Bukarts, Lukáš Krenželok, Tomáš Mikúš.

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Hodnotí se mi zápas špatně, každá porážka nás sráží níž a níž. Psychicky se to rozpadá. Zápas to byl do třetí třetině pořád o gól, vyšly nám přesilovky, což bylo pozitivní. Poté, jak jsou borci nahlodaní, tak to jde vidět na výkonu. Nohy nejedou, čtvrté kolo a už je na nás deka. Bojujeme s úzkým kádrem, dohnalo nás to k tomu, že musíme překopávat přesilovky. Výkon mužstva stojí na pár borcích. Sráží nás bohužel individuální chyby."

Miloš Holaň (hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): "Zápas se mně hodnotí velmi dobře, neboť jsme dali šest gólů. Hráči splnili svou roli a jsem rád, že se chytli i hráči jako Roberts Bukarts nebo Petr Fridrich. Byl to celkově velmi dobrý týmový výkon. Měli jsme dostatek času, abychom se na zápas připravili, neboť v týdnu hrajeme pouze jeden zápas a měli jsme obrovskou chuť do hry. Při hře pět na pět jsme byli jasně lepším týmem, diktovali jsme hru a přišly i další šance. Jediná kaňka na našem výkonu byly zbytečné fauly a tři inkasované góly v oslabení. Vedení jsme si ale vždy pohlídali, byli jsme o gól a krok vepředu než soupeř. Děkuji hráčům, že těžké utkání zvládli. Slavíme do půlnoci a poté nás čeká zase hodně práce."

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY