neděle 05. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani další výhru nad favoritem nepřidali, doma podlehli Pardubicím

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 30. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě s týmem HC Dynamo Pardubice 1:4 a nepřipsali si po Spartě další skalp silného protivníka. Kubiš a spol. tahali za kratší konec provazu a na kvalitního soupeře nenašli recept. Dynamo šlo do vedení přesilovkovým gólem v 17. minutě a druhý přidali při vlastním oslabení. Zlínu se nedařily přesilové hry a rovněž vázla koncovka. Východočeši získali do druhé sirény třígólový náskok a kontrolovali průběh duelu. Berani vykřesali na začátku třetí třetiny naději, ale na zkorigování nepříznivého stavu již neměli síly. Jedinou branku zaznamenal Pavel Kubiš. Zlín hraje v pátek 10. prosince doma s Litvínovem.

30. kolo / neděle 5. 12. 2021 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
1:4
(0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. min Kubiš (P. Sedláček, Köhler) - 17. Camara (Cienciala, Říčka), 28. Rohlík (Anděl, Nakládal), 38. Rohlík (Paulovič, J. Zdráhal), 57. Nakládal (Říčka, Blümel). Rozhodčí: Pešina, Obadal - Lederer, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 21:40. Zblokované střely: 19:19. Hity: 8:6. Vhazování: 25/69 (36%) - 44/69 (64%). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, T. Hanousek, M. Novotný, Ferenc - Okál, Honejsek, Mallet - Köhler, P. Sedláček (A), Kubiš (C) - Michasenok, Hejcman, Zabusovs - Fryšara, R. Veselý, Vopelka. Trenéři: Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: M. Klouček - Nakládal (C), J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář (A), J. Zdráhal - Blümel, Poulíček (A), Paulovič - Camara, A. Musil, R. Kousal - Hecl, Cienciala, Říčka - Rohlík, Anděl, Pochobradský. Trenéři: R. Král, Havíř, P. Sýkora.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Ondřej Rohlík.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Rozhodla naše velmi špatná hra v přesilovce, kdy místo, abychom si pomohli, tak jsme inkasovali. To byl zlomový moment zápasu ve vlastní přesilovce. Pardubice, které mají velmi kvalitní, ofenzivní tým, tak hru poté již kontrolovaly. Hráli výborně do ofenzivy, pár příležitostí jsme tam měli, nicméně za stavu 0:3 se zápas proti podobně kvalitnímu soupeři těžko otáčí."

Richard Král (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): "Trvalo nám deset minut, než jsme se do zápasu dostali. Měli jsme pomalejší rozjezd, Zlín byl aktivnější, od desáté minuty se hra již srovnala. Rozhodující byla druhá třetina, kterou jsme odehráli velmi dobře, drželi jsme se na kotouči v jejich pásmu, měli jsme šance a dali jsme důležitý gól v oslabení. Ve třetí třetině jsme udělali nějaké chybičky, jinak jsme ale měli zápas celkem pod kontrolou."