úterý 17. srpna 2021 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Góly jen pět minut. Berani na úvod ZUBR Cupu nestačili na Nitru

Hokejisté PSG Berani Zlín se v rámci turnaje ZUBR Cup poprvé v nové sezoně představili domácím fanouškům, a to v téměř kompletní sestavě. Chyběli pouze útočníci Vopelka s Honejskem, naopak premiérově ve žlutomodrém dresu na zlínském ledě viděli fanoušci Ondřeje Němce, Petera Tršku a Tomáše Mikúše. V duelu se slovenskou Nitrou padaly góly jen v úvodních pěti minutách, po kterých platil stav 1:2. Hostující tým ex-zlínského trenéra Antonína Stavjani posléze udržel hubené vedení až do konce, Berani si však spravili chuť alespoň v doplňkových samostatných nájezdech, kde zvítězili 3:1. Druhý zápas turnaje čeká Zlín ve čtvrtek na ledě Přerova, hraje se od 18 hodin.

ZUBR CUP, turnaj / úterý 17. 8. 2021 / 17:30
PSG Berani Zlín Zlín - HK Nitra (SK) Nitra
1:2
(1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. min T. Mikúš (Trška) – 1. Tvrdoň (Varga, Hrnka), 3. Holešinský. Rozhodčí: Hradil, Obadal – Lukš, Hlavatý. Vyloučení: 5:5. Využití: bez. V oslabení: 1:0. Diváci: 961. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

PSG Berani Zlín: Huf – Suhrada, O. Němec, Trška, Žižka, M. Novotný, Gazda, Dluhoš, Ferenc – T. Mikúš, Fořt (C), Kubiš (A) – Okál, Fryšara, Šlahař – Hejcman, P. Sedláček, Sebera – Köhler, Karafiát. Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HK Nitra (SK): O'Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Pupák, Vitáloš, Socha, Štefanka – Buček, Rockwood, Holešinský – Tvrdoň, Varga, Hrnka – Bajtek, Baláž, Volko – Múčka, Šramaty, Drábek. Trenéři: Stavjaňa, Milo, Račko.

Úvod duelu domácím vůbec nevyšel, neboť již po 52 vteřinách hry prohrávali. Varga skrze Tršku dostal nahrávku do předbrankového prostoru, kde z první skóroval Marek Tvrdoň. Ve třetí minutě už to bylo 0:2. Němcovu nahrávku za branku Trška nedokázal zpracovat a nešťastného odrazu od jeho brusle hbitě využil Adrián Holešinský.

Bohatý úvod utkání však podpořili i Berani, a to dokonce v oslabení. I tentokrát byl na ledě Trška, jenž přesným pasem vyslal do samostatného úniku Tomáše Mikúše, který svou střelou uspěl a skóroval i ve druhém přípravném duelu. Srovnat mohli Zlínští v 9. minutě. Opět v početní nevýhodě, tentokrát ale přečíslení zakončil Kubiš jen ranou do tyče.

Ve zbytku utkání už kralovali brankáři. Za hosty mohl navýšit vedení Drábek, v úniku si ale na Hufa nepřišel. Tvrdoň zase pálil jen do tyče. Na druhé straně pro změnu hráli Berani 58 sekund přesilovku pět na tři, ani ta ale změnu skóre nepřinesla.

Ve třetím dějství bylo k vidění také dosti šancí. Trochu více ze hry měli domácí, kteří se tlačili za vyrovnáním, ovšem ani více než dvouminutová závěrečná power-play osud duelu nezměnila.

Berani alespoň zvítězili v doplňkových samostatných nájezdech, kde uspěli poměrem 3:1. Za domácí krom Köhlera uspěli všichni aktéři ve složení Šlahař, Okál, Mikúš, oproti tomu Hufa ze čtyř střelců překonal jen Hrnka.

Výsledek druhého utkání ZUBR Cupu: Přerov - Havířov 5:2. Tabulka turnaje: 1. Přerov 3 body, 2. Nitra 3 body, 3. Zlín 0 bodů, 4. Havířov 0 bodů.

Další rozlosování: Středa 18. srpna Přerov - Nitra (18:00), čtvrtek 19. srpna Přerov - Zlín (18:00), úterý 24. srpna Havířov - Zlín (18:00).

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): „Nitra pro nás byla super soupeř, hrála výborně, silově, hodně bruslila. Kromě vstupu to bylo vyrovnané utkání. Ze šancí se nám nepodařilo dát vyrovnávací gól, jednoznačně rozhodl vstup do zápasu, kde inkasované góly plynuly z laxnosti, podcenění. Nitra nečekala na nic, potrestala nás. Ještě jsme mohli být rádi, že jsme hned dali na 1:2, byli jsme zpátky v zápase. Huf nám dal šanci hrát až do konce."

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY