úterý 02. dubna 2013 | Zlin Press -. Roman Ordelt

Berani ztratili první mečbol, Třinec rozhodl třemi góly ve druhé třetině v přesilovkách

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín prohráli pátý zápas semifinálové série play off na domácím ledě s Třincem vysoko 1:6, když hosté odvrátili konec sezony. Zlínská družina mohla postoupit do finále, místo toho utržila vysokou prohru. O výhře Slezanů rozhodla druhá třetina a tři branky během necelých dvou minut v přesilových hrách. Třinec vedl po druhé třetině 1:6 a bylo po zápase. Závěrečnou část vyostřil zákrok hostujícího Hrabala na Linharta, závěr se zvrhl v řadu osobních soubojů a šarvátek. Jediný gól Zlína zaznamenal v 6. minutě Marek Melenovský. Vedle porážky hodně mrzí, že utkání nedohráli pro zranění obránci Tomáš Linhart a Petr Zámorský. Šestý zápas se hraje ve čtvrtek 4. dubna v Třinci, Vlachova družina má stále k dispozici ještě jeden mečbol.

1:6
(1:1, 0:5, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. min Melenovský (Tesařík, O. Veselý) - 7. Růžička (Zíb, Rákos), 21. Růžička (Zíb, Bonk), 29. Bonk (Rákos), 30. Zíb (Hrabal, Bonk), 31. D. Květoň (Lojek, Peterek), 36. Ovčačík (Rufer). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 14:12, navíc Řezníček (Zlína) do konce utkání, Hrabal (Třinec) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:4. Diváci: 6 161. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

Berani Zlín: J. Sedláček (31. min Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, od 41. min navíc Horák, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech, od 41. navíc Šlahař, P. Sedláček, Fořt. Trenéři Ros

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Galvas, Roth, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Rufer, Matuš, Ostřížek. Trenéři: Turek, Janků a Kameš.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Utkání mělo z našeho pohledu dva zlomové body. První byl neuznaný gól na 2:1, kdy brankář evidentně posunul bránu. Druhým zlomem byla naše vyloučení ve druhé části, za špatné střídání a vyhození kotouče jsme dostali tři góly. Tam nastal rozhodující zlom. Začátek zápasu nám celkem vyšel, ale tyto dva okamžiky ovlivnily celý duel."

Pavel Janků (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "Začali jsme aktivně a měli jsme výborný pohyb, což byl náš záměr. Utkání ale rozhodla druhé třetina, kdy jsme měli řadu přesilovek, které jsme sehráli perfektně. Chtěl bych pochválit celé mužstvo od gólmana až po všechny čtyři pětky. Výborný výkon podala první pětka, která zahrála fantasticky."