pátek 18. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín prohrál na ledě lídra, Berany srazila kanonáda Ocelářů

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 22. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 1:7 a připsali si čtvrtou prohru v řadě. Slezané rozhodli o zasloužené vysoké výhře pěti brankami během devíti minut ve druhé třetině! Berani dali ve třetím dějství alespoň gól, kterým ukončili po 173 minutách střelecký půst. Jediný gól zaznamenal David Šťastný. Po dvouzápasové odmlce se vrátil na brankoviště gólman Libor Kašík, ale po šestém inkasovaném gólu odjel z ledu. Tým PSG Zlín hraje nyní dvakrát na domácím ledě, v neděli 20. listopadu hostí od 15:30 hodin Chomutov.

7:1
(1:0, 5:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. min J. Sýkora (Polanský), 27. Roth (Kreps, Linhart), 28. Adamský (Polanský, M. Doudera), 34. Linhart (Roth, Martin Růžička), 35. Kreps (Irgl), 36. Marosz (J. Petružálek), 52. Adamský (Polanský, D. Nosek) - 45. D. Šťastný (O. Horák). Rozhodčí: Mrkva, Hejduk - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 4 993. Střely na branku: 36:26. Zblokované střely: 15:8. Hity: 9:10. Vhazování: 37/64 (58%) - 27/64 (42%). Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, D. Nosek, L. Galvas, od 43. min navíc L. Doudera - Hrňa, Špirko, J. Petružálek - Martin Růžička, Marosz, Dravecký - Irgl, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Polanský, Adamský. Trenéři: Kýhos, Mucha, B. Kopřiva.

Berani Zlín: Kašík (36. min Štůrala) - Marušák, Kotvan, O. Horák, Blaťák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Podešva, Kubiš - J. Ondráček, Gago, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, R. Hrazdira.

Po zahřívacím začátku se osmělili dříve Oceláři. Ve 4. minutě pálil na brankáře Kašíka tvrdou ránu Dravecký, navrátilec do zlínské brány byl připraven. Za necelé dvě minuty se prodral hostující obranou Irgl, ale minul ve velké šanci branku. Oceláři byli aktivnějším týmem, vytvořili si tlak, ale střely Marosze, Rákose a Krepse úspěchem neskončily. Kašík měl plno práce, skvěle zasáhl v 11. minutě po slibné příležitosti Rotha. Berani vážněji ohrozili gólmana Hamerlíka až ve 12. minutě, po akci Podešvy se dostal před třineckou bránu obránce Horák, ale domácí gólman byl na místě podobně jako při teči Gaga. Nápor Slezanů sílil, z dorážky ještě neuspěl Irgl a z mezikruží pálil vedle Rákos. Domácí otevřeli střelecký účet v 17. minutě, po chybě ve zlínské rozehrávce se puku zmocnil Polanský a Ján Sýkora ho uklidil do odkryté svatyně. Třinec měl před první sirénou ještě výhodu úvodní přesilovky, ale hosté se ubránili.

Berani začali druhou třetinu aktivně, pozornost Hamerlíka vyzkoušel Říčka. Stejný hráč měl slibnou příležitost ve 23. minutě, kdy si najel před branku, ale třinecký gólman střelu vyrazil. Oceláři zvýšili vedení dvěma slepenými góly během 24 vteřin. Nejdříve skóroval najíždějící bek Roth přesnou ránou pod břevno, poté se trefil přesně zpoza levého kruhu do horního růžku Adamský. Hosté se dostali pod velký tlak, po gólu volaly šance Noska a Martina Růžičky. Třinec navýšil vedení během necelých dvou minut dalšími třemi góly! Nejdříve využili svěřenci trenéra Kýhose ve 34. minutě přesilovku, když pumelici Rotha tečoval mezi kruhy Linhart. Za 58 vteřin přidal tísněný Kreps se štěstím pátý gól do zlínské sítě. Berani po 118 vteřinách od čtvrté branky inkasovali pošesté. Po zbytečné ztrátě puku ve středním pásmu skóroval rozjetý Marosz.

Veselý a spol. zkorigovali nepříznivý stav ve 45. minutě. Přesně po 173 minutách ukončil střelecký půst Šťastný, který překvapil Hamerlíka přesnou střelou po ledě. Třinec mohl přidat další gól, naštěstí pro hosty Irgl trefil ve jen tyčku odkryté brány. Lídr extraliy přidal zásluhou druhé využité přesilovky v 52. minutě ještě sedmý gól zásluhou Adamského.

Nejlepší hráči: Martin Adamský - David Šťastný.

René Mucha (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): „Musím celý tým pochválit. V naší hře se objevilo od druhé třetiny vše, co nám v minulém utkání chybělo, spousta střelby, clonění před bránou. Jsme rád, že jsme to vyjádřili i gólově. Třetí třetina se víceméně dohrávala. Uznání si zaslouží brankář Peter Hamerlík, který šel po delší době do brány a předvedl parádní výkon. Útoky jsme obměnili, protože se nám uzdravil Erik Hrňa.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „První třetina byla vcelku vyrovnaná, ale ve druhé byl Třinec jasně lepší. Vše pramenilo z našich chyb. Neudrželi jsme kotouč a branky jsme dostali po hrubých individuálních chybách, což se nám v poslední době stává celkem často. Třinec zaslouženě vyhrál, zápas zlomil během deseti minut.“ Foto: Petr Rubal, Marian Ježowicz (www.hcocelari.cz)