pátek 15. září 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani v derby s Kometou neuspěli, vyšli doma střelecky opět naprázdno

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 4. kola Tipsport extraligy doma s Kometou Brno 0:4, když opět nevstřelili na domácím ledě ani gól. Zápas s úřadujícím mistrem okořenila v první třetině potyčka, po které rozhodčí vykázali předčasně do kabin pouze Robertse Bukartse. Kometa rozhodla o přesvědčivé výhře ve druhé třetině, neboť třikrát překonala gólmana Libora Kašíka. Svěřenci trenéra Roberta Svobody klesli v tabulce na předposlední místo. Zlín hraje v neděli 17. září na ledě staronového nováčka, týmu HC Dukla Jihlava.

4. kolo / pátek 15. 9. 2017 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
0:4
(0:0, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. min Mallet (V. Němec, H. Zohorna), 38. Erat (T. Svoboda), 39. H. Zohorna (Gulaši), 51. Vincour. Rozhodčí: T. Horák, Hradil - Frodl, Ganger. Vyloučení: 10:10, navíc Roberts Bukarts (Zlín) do konce utkání. Využití: 0:0. Diváci: 4 132. Střely na branku: 20:35. Zblokované střely: 14:11. Hity: 10:7. Vhazování: 28/60 (47%) - 32/60 (53%). Průběh utkání: 0:4.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Žižka - Rihards Bukarts, P. Sedláček, O. Veselý - Roberts Bukarts, Honejsek, Kubiš - Okál, Popelka, D. Šťastný - Ondráček, M. Kratochvil, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

HC Kometa Brno: Vejmelka - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - Erat, J. Hruška, T. Svoboda - Vincour, Nahodil, Zaťovič - H. Zohorna, V. Němec, Mallet - Haščák, Dočekal, J. Káňa II. Trenéři: Zábranský st., Pokorný, Haken.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Martin Erat.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "V první třetině jsme na tom byli dobře, jenže vyloučením Robertse Bukartse se nám to celé rozbilo. Klíčový hráč totiž dostane trest do konce utkání a navrch nám v přesilovkách dost schází zraněný Nosek. Po prvním gólu Brno kralovalo.“

Petr Haken (trenér HC Kometa Brno): „Musím pochválit celé mužstvo, po domácím utkání s Boleslaví jsme odehráli parádní zápas. Trpělivostí jsme se dostali do trháku ve druhé třetině, která rozhodla. Od té doby jsme byli lepší. Všichni hráči včetně gólmana Karla Vejmelky mají velkou pochvalu.“