neděle 08. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Berani srazili do kolen Spartu, výhru režírovali Šťastný, Honejsek a Kašík

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 11. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Sparta Praha 4:2 a porazili pražský celek na domácím ledě po více než dvou letech! Berani šli do vedení již v 5. minutě, ale úvodní třetina patřila hostům. Ti však narazili na výborného brankáře Libora Kašíka a trápili se v zakončení. Přesto před úvodní sirénou srovnali krok. Vyrovnaný průběh pokračoval i druhé třetině. Sparta šla poprvé a naposledy v zápase do vedení ve 38. minutě, ale srdnatě bojující domácí celek vyrovnal pět vteřin před koncem druhé periody. Veselý a spol. rozhodli o cenné výhře dvěma brankami ve třetí třetině. Zlín dal vítězný gól utkání v 47. minutě při vlastním oslabení, za další čtyři minuty přidal pojistku na tři body. Svobodova družina si připsala pátou výhru z posledních šesti utkání, zatímco Sparta s nadupaným kádrem padla potřetí v řadě. Branky dali Antonín Honejsek 2, Roberts Bukarts a David Šťastný. Berani vyhráli doma počtvrté v řadě a posunuli se v tabulce již na sedmou příčku. Zlín hraje v pátek 13. října v televizním utkání Chomutově, začátek v 17:20 hodin.

11. kolo / neděle 8. 10. 2017 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. min Honejsek (D. Šťastný), 40. Roberts Bukarts (J. Ondráček, O. Veselý), 47. D. Šťastný (Kubiš), 52. Honejsek (Rihards Bukarts, Valenta) - 20. J. Mikuš (Forman, Saponari), 38. A. Kudrna (Říčka, Forman). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 056. Střely na branku: 38:33. Zblokované střely: 12:1. Hity: 16:11. Vhazování: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Petran, Valenta - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Sparta Praha: Aittokalio - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Kalina, J. Mikuš - Forman, Pech, Saponari - Klimek, J. Hlinka, Černoch - Uher, P. Vrána, Říčka - A. Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous, J. Nedvěd.

Nejlepší hráči: David Šťastný - Robert Říčka.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): „Musíme poděkovat divákům, hrálo se klukům za skvělé atmosféry dobře. První třetina patřila Kašíkovi, mohlo to skončit podobně jako minule v Boleslavi 3:0. Ve druhé části jsme něco změnili v obranném pásmu, a šlo to poznat. Hrál se vyrovnaný hokej až do konce, zlepšily se nám přesilovky. Nakonec jsme šli do vedení a do brutální euforie, kdy jsme si to už pohlídali až do závěru.“

Jaroslav Nedvěd (trenér HC Sparta Praha): „Měli jsme dost šancí, ty jsme ale bohužel neproměnili. Mohli jsme dát víc gólů v první třetině, poté už z toho byl klasický bojovný zápas. Diváci se nemohli nudit, za stavu 2:1 jsme dostali branku do kabiny. Třetí třetinu soupeř dal gól v oslabení i přesilovce, tím bylo vše vyřešené.“