Berani vyhráli v Olomouci a srovnali stav série předkola play off

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli druhý zápas předkola play off s Olomoucí 1:3 a srovnali stav série, která se hraje na tři vítězná utkání. Berani začali odvetný zápas na ledě Kohoutů náporem, ze kterého vytěžili úvodní gól. Zlínští přidali na začátku druhé třetiny druhý gól a dvoubrankový náskok drželi až do 49. minuty. Hanáci dali ve vyrovnaném zápase kontaktní gól, nicméně Berani soupeři nedovolili srovnat a v samotném závěru zpečetili třetím gólem důležité vítězství. Branky zaznamenali Antonín Honejsek, Pavel Klhůfek a Jiří Ondráček. Série se nyní přesouvá na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně, kde se odehraje v pátek 9. března od 17 hodin třetí zápas, o den později poté čtvrtý duel.
PR2, st 7.3.2018, Zimní stadion, Olomouc
Olomouc
Zlín
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 49. min J. Knotek (Eberle, J. Galvas) - 10. Honejsek (Freibergs), 23. Klhůfek (Ferenc, Freibergs), 59. J. Ondráček. Rozhodčí: Pavlovič (Slovensko), Pešina - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 193. Střely na branku: 31:30. Zblokované střely: 11:13. Hity: 7:5. Vhazování: 41/65 (63%) - 24/65 (37%). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Konrád – Houdek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Mráz, J. Káňa – Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Kašík (od 1. - 2. Štůrala) - Ferenc, Freibergs, Žižka, Valenta, Matějíček, Řezníček, M. Novotný - Okál, D. Šťastný, Roberts Bukarts - J. Ondráček, Fořt, Šlahař - Kubiš, Honejsek, O. Veselý - Klhůfek, Fryšara, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Podrobnou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: www.onlajny.com/match/index/date/2018-03-07/id/230684

Nejlepší hráči: Jan Knotek - Antonín Honejsek.

Tři hvězdy utkání podle www.hokej.zlin.cz: Pavel Klhůfek, Jan Knotek, Antonín Honejsek.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (hlavní trenér HC Olomouc): "Říká se, kdo nepromění přesilovku pět na tři, nevyhraje zápas. Začátek byl z naší strany dobrý, kluci nastoupili do utkání s chutí. V úvodu se zkoumalo, zda kotouč neprošel brankovou čárou. Výhodnou přesilovku jsme zahráli bohužel velmi špatně. Zlínu se podařilo jít do vedení, poté se průběh zápasu již těžko otáčí. V početní výhodě jsme to sehráli jako s tenisovým míčkem, nebyl tam klid a pohoda. Ve třetí třetině jsme se vzepnuli, ale už se nám nepodařilo vyrovnat. Zlín vyhrál zaslouženě."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Na zápas jsme se připravili podobně jako na úvodní bitvu. Hráčům jsme zdůrazňovali, co nás může přivézt k úspěchu. Začátek byla nejšílenější třetina, co jsem na trenérském postu zažil. Přežili jsme to se štěstím, domácí hráli dvojnásobnou přesilovku pět na tří. Těžko bychom v případě inkasovaných gólů poté obraceli. Za stavu 1:0 se nám nepodařilo dostat domácí více dolů. V závěru bylo jasné, že Olomouc zariskuje, deset závěrečných minut bylo velmi napínavých. Nakonec utkání rozhodl parádním gólem Jirka Ondráček. Je skvělé, že jsme tady vyhráli jeden zápas."

Fotogalerie